Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Ripple Japonya’da İlk ODL Koridorunu Açtı

  • Konbuyu başlatan elif tanriverdi
  • Başlangıç tarihi
E

elif tanriverdi

Misafir
Ripple, Asya-Pasifik bölgesindeki konumunu güçlendirebilmek için Japonya’daki ilk On-Demand Liquidity (ODL) koridorunu açtı!
Japonya’nın en büyük para transferi şirketlerinden SBI Remit Co.; On-Demand Liquidity ile Japonya’dan Filipinler’e para transferi yapan müşterilerine daha hızlı ve daha ekonomik hizmet sunmak istiyor. Bunun içinde Filipinler’deki dijital ödeme şirketi Coins.ph ve Japonya’daki kripto para borsası SBI VC Trade ile iş birliği yaptı. Japonya’da çalışan Filipinlilerin yaptıkları para transferlerinin yıllık toplam değeri, 1.8 milyar dolar.

Ripple’ın yaptığı açıklamaya göre Japonya’da ilk kez kullanılacak bu ODL koridorunda; prefunding şartını ortadan kaldırmak için XRP’den faydalanabilecek. Mutabakat yükümlülüğünün yerine getirilmesi için hesaptaki fonun önceden kullanılabilir olması şartı ortadan kalkıyor. Böylece şirketlere fon kullanımı bakımından özgürlük tanıyor.SBI Remit’in temsilci direktörü Nobuo Ando; “Japonya’daki ODL kurulumunun sadece bir başlangıç. Finansal inovasyon alanındaki çalışmalar sürecek.” açıklamasında bulundu.

Ripple yakın zamanda kadrosuna, Novatti, Tranglo ve Brooks Entwistle gibi güçlü isimleri kattı. Asya-Pasifik bölgesindeki faaliyetlerini hızlandırması emin adımlarla ilerlediğini kanıtı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Ripple Japonya’da İlk ODL Koridorunu Açtı yazısı ilk önce Kripto Blogu üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.