Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Reklam Projesi Nedir?

Metaren

Administrator
Yönetici
Ziyaretçilerimizin, websitelerimizde geçirdikleri süre içerisinde çeşitli alanlarda farklı sitelere yönlendirme yapan, bilgilendirici ve ilgi uyandırıcı, sabit veya hareketli görseller ile desteklenen, yazılı veya yazısız içeriklerin bütününü kontrol ve komuta etmeye yarayan projemiz kısaca reklam projesi olarak anılacaktır.

Yayıncı olmak isteyen kullanıcılarımız, kazandıkları RB'ler ile reklam yayınlayabilirler. RB'nin TL 'ye çevirilerek çekilmesi şuan için aktif değildir ve yakın gelecekte aktif edilmesi planlanmamaktadır.

Reklam projemizde kullanılan para birimi, site içerisinde kullanıma özeldir. Reklam bakiyesi olarak düşünebileceğiniz birimin kısaltması "RB" dir. Tıklama ve görüntülenme için RB teklifleri verilmektedir. Yayın sitelerindeki görüntülenmeler yüksek teklife göre işlem sağlamaktadır.

Reklam TürüSabit Boyutlu BannerEsnek; Resim ve Metin
Görüntülenmeye göre1000 Görüntülenme / 50 RB1000 Görüntülenme / 100 RB
Tıklanmaya göre1 Tıklama / 5 RB1 Tıklama / 10 RB

Yukarıda belirttiğimiz tutarlar, MWTR bünyesindeki tüm siteler için kullandığımız default tutardır. Reklam görüntülenme sistemi yüksek teklife göre çalıştığı için, daha düşük teklif verilmesi durumunda reklam görüntülenme sayınız 0.0001 oranda çalıştırılacaktır.

Sabit Boyutlu Banner için kullanabileceğiniz reklam boyutları;

320x50300x250120x600600x200
320x100336x280160x600728x90
200x200468x60240x400970x90
250x250468x120300x600970x250

Sabit reklamda; .gif .png .jpg .jpeg formatında görsel paylaşabilirsiniz.

Esnek reklamlar için sadece metin veya metin + görsel kullanabilirsiniz. Kullanılacak resmin genişliği en az 300px olmalıdır. Esnek içerikte kullanılacak alana göre resim küçültülerek çözünürlük kaydı engellenmektedir.

Sistem %20 komisyon kesintisi uygulamaktadır. Sadece 1 reklam veren ve 1 yayıncı olduğunu varsayarsak; 100 RB harcandığında, kullanılabilir 80 RB kazanılmaktadır. Sistem %20 yani 20 RB'yi kasaya bırakarak, haksız kazançlar ile enflasyon oluşmasını engellemeyi temel alır.

Aklınıza takılabilecek bazı soruları sizler için yanıtlıyoruz. Lütfen yeni soru iletmeden önce aşağıdaki soru - cevapları inceleyin. Faydalı olacağını düşünüyoruz.

Soru-1 : Yayıncı olmadan, reklamveren olabilir miyim?
Yanıt : Reklamların yayınlanabilmesi için RB bakiyenizin bulunması gerekmektedir.

Soru-2 : Yayıncıyım, RB'yi TL'ye çevirebilir miyim?
Yanıt : Sistem içerisindeki RB bakiyelerini geri toplamak adına, RB 'yi TL'ye çevirme sürecini aktif etmek planlanmaktadır. Sistemin tam randımanlı çalışması ve kur sabitlenmesi ile aktif edilecektir. Şuan için erken olduğu kanaatindeyiz. 1 RB 1 TL'ye eşit değildir. Oran sistemin aktif kullanımı sonucunda doğal yollar ile belirlenecektir.

Soru-3 : RB'yi transfer edebilir miyim?
Yanıt : Evet, RB bakiyenizi sisteme kayıtlı herhangi bir kullanıcıya transfer etmek için talep oluşturabilirsiniz. Bu işlem bir satış işlemi olabilir. Yani RB'yi farklı bir kullanıcıya satabilirsiniz. Ekibimiz sadece transfer işlemini gerçekleştirir, aracılık yapmaz.

Soru-4 : Bir üyeden RB satın alacağım, nelere dikkat etmem gerekir?
Yanıt : RB bakiyesi satın almadan önce, sistem üzerinden ticket oluşturmanızı tavsiye ederiz. Örnek: Metaren1 kullanıcısı 100 RB satacak ise, Metaren2 kullanıcısının ticket oluşturmasını tavsiye ediyoruz. Ticket içeriğine, Metaren1'in transfer edilebilir 100 RB'si var mı? yazmanız yeterlidir. Ekibimiz kontrollerini yaptıktan sonra eğer transfer edilebilir bakiye var ise, Metaren1'e (satıcıya) , "Metaren2 100 RB bakiyeniz ile ilgili bilgi talep etmektedir. 100 RB transfer edilmesinde herhangi bir sorun bulunmuyor. Metaren2'ye bilgi vermemizi onaylıyor musunuz?" mesajı iletir. Metaren1'in onaylaması durumunda Metaren2'ye doğruluk yanıtı verilir.

Soru-5 : RB satın alacağım hesabı kapattınız!
Yanıt : Yukarıdaki soruda açıklamaya çalıştığımız gibi, iki tarafında birbirini kandırmasına gerek yok. Eğer satıcı hesap, RB bakiyesini sistemi kandırarak elde etti ise, transfer talebi esnasında manuel kontrol sağlandığı için hesap kapatılabilir. İşlem öncesi teyit almak önemlidir!

Soru-6 : Yetişkin reklamı yapabilir miyim?
Yanıt : Üyelerimizin yetişkin içerikli reklam yapmasına izin verilmektedir.

Soru-7 : Sitemde yetişkin içerikli reklamlar gözüküyor!!!
Yanıt : Tüm yayıncılar için yetişkin içerik paylaşım yapma talebi açıktır. Bu işlemi manuel olarak onaylamadığınız sürece yetişkin içerik görüntülenmez. Yayıncı panelinizin > sitelerim alanından > düzenle butonu ile, yayınlanacak reklam türleri içerisinden "adult" için verdiğiniz onay tickini kaldırın.

Soru-8 : Link kısaltma siteleri üzerinden reklam yayınlayabilir miyim?
Yanıt : Hayır. Sonradan gidilecek adresin basitçe değiştirilebildiği sitelere link veremezsiniz. Reklamınız onaylanmayacaktır.

Soru-9 : Ziyaretçiyim, tıkladığım reklam birkaç saniye sonra farklı siteye yönlendirdi.
Yanıt : Merak edilecek birşey yok. Metaren tarafından geliştirilen özel eklenti ile her 51 dakikada 1 tüm reklam veren linkleri tek tek kontrol ediliyor. Reklam verenin linki sizi farklı bir domain'e yönlendirecek şekilde ayarlandı ise bu durum yönetime raporlanıyor. Manuel teyit sonucunda reklam vereni kalıcı olarak sistemden uzaklaştıracağız.

Soru-10 : Sahte tıklanmalar ile mağdur edildim.
Yanıt : Sahte tıklamalara karşın kullandığımız yazılımda filtreler bulunmaktadır. Süreç ciddi anlamda kontrol ve takip edilmektedir. Ayrıca, Metaren ekibi tarafından geliştirilmiş ek kontrol filtreleri ile RB bakiyenizi güvende tutuyoruz.

Soru-11 : Sahte tıklama sebebiyle kaybettiğim bakiye ne olacak?
Yanıt : Sahte tıklamalara ilişkin bildiriminizde haklı olduğunuz tespit edilir ise, reklamın hangi platform da tıklandığı incelenir. Eğer MWTR Projelerinden bir veya birkaçı üzerinden sahte tıklama sonucu mağdur edildiyseniz, %10 kesinti ile RB bakiyeniz hesabınıza aktarılır. Yayıncı sitelerinde sahte tıklama sonucu mağdur edildiyseniz, %50'ye varan kesinti uygulanarak bakiyeniz iade edilir.

Soru-12 : Sahte tıklama sonucunda %50 kesintinin sebebi nedir!?
Yanıt : Kontroller sonucunda, yayıncı ve reklam verenin herhangi bir hatalı işlemi olmadığı halde bir veya birkaç işgüzar tarafından mağdur edilebilirsiniz. Bu işlem tüm internet camiasında karşınıza çıkabilir. Reklamverenler tarafından kötüye kullanım oluşmaması için %50'ye varan kesintiler yapılır.

Soru-13 : Mobil uygulama reklamı yapabilir miyim?
Yanıt : Evet, mobil uygulama reklamı yapabilirsiniz. Ancak uygulama indirme linkinin, Google Store veya App Store'a bağlantı vermesi gerekmektedir. Harici sitelere bağlantı verilerek APK indirilmesine izin verilmez.

Soru-14 : Reklamlarımın kısıtlı ülkelerde görüntülenmesini sağlayabilir miyim?
Yanıt : Evet, reklamlarınızın coğrafi filtreler ile kısıtlayabilirsiniz. En az 1 ülke olmak koşulu ile 250'ye kadar istediğiniz ülkelerde yayınlanmasını sağlayabilir, istemediğiniz ülkelere gizleyebilirsiniz.

Soru-15 : Reklamlarımın sadece belirli saatlerde görüntülenmesini sağlayabilir miyim?
Yanıt : Evet, reklamların saat bazlı olarak yayınlanmasını filtreleyebilirsiniz. En az 1 saat olmak koşulu ile 24 saate kadar istediğiniz saatlerde yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Örneğin: Gece 10 - Sabah 6 arası görüntülenmesini engelleyebilirsiniz.

Soru-16 : Reklamı gün bazlı yayınlayabilir miyim?
Yanıt : Evet, reklamınızı gün bazlı filtreleyebilirsiniz. Şöyle ki, reklamın sadece Pazar günü, sadece 10:00 - 15:00 arası, sadece Türkiye'deki IP blokları üzerinden bağlantı sağlayanlara gösterebilecek filtreleme yetkisine sahipsiniz. ( Gün, saat, ülke bilgileri temsilidir. İstediğiniz gibi çeşitlendirebilirsiniz. )

Soru-17 : Yayıncı hesabımı reklamveren hesabıma bağlayabilir miyim?
Yanıt : Tüm üyelikler hem reklam veren hem de yayıncı özelliğine sahiptir. Ekstra işlem yapılmasına gerek kalmadan, "yardım" sayfasındaki bilgilendirmeyi inceleyerek yayıncı - reklamveren panelleriniz arasında geçiş yapabilirsiniz. Paneller birbirinden farklıdır ancak tek üyelik ile geçiş sağlanır, bakiye anlık olarak taşınır.

Soru-18 : Reklamım , Yayıncı sitemde gözükür mü?
Yanıt : Hayır. Reklam veren olarak sunduğunuz reklamlar, yayıncı olarak paylaştığınız reklamlar içerisinde görüntülenmez. Örneğin; Metaren.web.tr reklamını yaptığımız reklamveren hesabımız ile, yayıncı hesaplarımız farklıdır.

Soru-19 : Sitem onaylanmadı neden?
Yanıt : Yönetim ekibi reklamveren ve yayıncı sitelerini manuel kontrol eder. Sisteme zarar vereceğini düşündüğümüz siteleri kabul etmeme hakkımız bakidir. TL ile RB satın alan hesaplar içinde bu süreç geçerlidir.

Soru-20 : TL ile RB aldım, ücret iadesi alabilir miyim?
Yanıt : Evet, TL ile RB satın alan kullanıcılar, yayıncı olarak kazandığı RB miktarı satın aldığı RB miktarının %20'sini geçmemiş ise iade talebinde bulunabilir. Herhangi bir süre sınırı yoktur. Ancak satın alınan RB miktarının en fazla %20'sini harcamış olmanız gerekir. Örneğin : 100 RB satın alan bir reklam veren, 75 RB'sinin iadesini talep edemez. Diğer örnek; 100 RB satın alan bir kullanıcı, 21 ve daha fazla RB 'yi yayıncı olarak kazandı ise ücret iadesi talebinde bulunamaz. Aynı şekilde, RB transferi ile RB biriktiren kullanıcılar da TL iade talebinde bulunamazlar. Satın alma öncesi tüm detaylar mesafeli bağış sözleşmesinde alenen belirtilmektedir.

Soru-21 : RB satın aldım, faturamı görüntüleyemiyorum?
Yanıt : Mesafeli bağış sözleşmesinde, RB bakiyesi için yapılan ödemeler hakkında detaylı bilgilendirme bulunmaktadır.

Soru-22 : Nasıl RB kazanırım?
Yanıt : RB kazanılması için onlarca senaryomuz bulunmaktadır. Bu senaryoların aktif edilmesi zaman alabilir veya geçerliliğini kaybetmiş olabilir. Temel itibariyle RB biriktirmenizin yolu, yayıncı olmaktır. Reklamların etkileşimi ve daha fazla sitede görüntülenebilmesi için yayıncılığa teşvik sürecimiz bakidir. Ayrıca, MWTR bünyesindeki birçok platformda etkileşim, etkinlik sonucunda RB ödülü kazanabilirsiniz. Detaylı ve güncel bilgiler için forumumuzu ve Reklam projemizin ana sayfasını takip edin!

Soru-23 : Sabit tekliflerdeki tutardan çok daha az RB kazanıyorum neden?
Yanıt : Eğer kullandığınız sabit reklam boyutunda herhangi bir reklam veren yok ise, sisteme teşvik amaçlı reklam projemizin tanıtım banner ı ile çeşitli devlet kurumlarının reklamı yayınlanabilir. Reklam projemiz ve sosyal sorumluluk projemiz kapsamındaki devlet kurumu tanıtımlarında, reklam teklifimiz düşük olabilir. Eğer bu durum sizin için uygun değil ise, farklı reklam boyutlarını yayınlamanız sizin için iyi bir çözüm olabilir.

Soru-24 : Yayınlanacak siteler içerisinde engelleme yapabilir miyim?
Yanıt : Yayıncı sitelerini 20 temel kategori ve yetişkin olmak üzere 21 çeşitte kategorilendiriyoruz. Bir site birden fazla içerik türüne sahip olabilir. Ayrıca 1 reklam birden fazla sitede reklam yayınlayabilir. Siteler arasında kategorisel engelleme uygulayabileceğiniz gibi, belirli siteleri karalisteye ekleyerek reklamlarınızın görüntülenmesine izin vermeyebilirsiniz.

Soru-25 : 1 RB kaç TL ?
Yanıt : RB satışı aktif değildir. Aktif edildiğinde, piyasanın durumuna göre belirlenecektir. Kullanıcıların transfer ile gerçekleştireceği satışlar, yayıncının kendi insiyatifindedir. Örneğin; yayıncılarımız 100 RB'yi 10 TL'ye satıyor ise, reklam projemiz üzerinden satışa sunulacak tutarın 20 TL ve üzeri olmasını beklemeniz doğal olacaktır. Reklam projesi rekabet amaçlı düşük fiyat sunmaz, piyasaya olumsuz etki yaratacak adım atmaz.

Soru-26 : Tanıtım yazısı reklamı yayınlayabilir miyim?
Yanıt : Hayır, reklam projemizin alt yapısı şuan için bu işleme müsaade etmemektedir. Kalıcı blog tanıtım yazısı reklamlarımız için ticket oluşturmanız gerekmektedir.

Soru-27 : Footer link reklamı alabilir miyim?
Yanıt : Hayır, sistem şuan için bu işleme uygun değil. Footer reklamı için ticket oluşturabilirsiniz.

Soru-28 : Yayıncı olma kısıtları nelerdir?
Yanıt : Yöneticisi olduğunuz bir websitesi var ise yayıncı olmanızda herhangi bir engel bulunmamaktadır. Ziyaretçi sayınızın düşük olması bir engel değildir. Ancak, haksız kazanç için uygulanacak tüm yöntemler yasaktır ve geri dönüşü olmayan, kalıcı yasaklamalar ile karşılaşabilirsiniz.

Soru-29 : Tıklama bazlı reklam verdim, günlerdir sonuç alamadım!
Yanıt : Reklam verenlere gösterim ve tıklama için iki farklı işlem sunulmuştur. Tıklama başına 100 RB dahil verseniz, görüntüleme başına reklam vermediğiniz için reklamınız geri plana atılır.

Soru-30 : Reklamın ne zaman biteceğini seçebilir miyim?
Yanıt : Evet, reklamın biteceği tarihi seçebilirsiniz. Eğer RB daha önce tükenmemiş olursa, reklam yayınlanması seçeceğiniz tarihte duraklatılarak, talep ettiğiniz gün yayından kaldırılabilir.

Soru-31 : Birden fazla üyelik açabilir miyim?
Yanıt : Bir kullanıcının, birden fazla hesap açması kendi insiyatifindedir. Multi üyelik gerekçesiyle herhangi bir hesap banlanmaz. Ancak her hesap için farklı ve aktif mail + cep telefon numarası belirtmeniz gerekir.

Soru-32 : Kişisel bilgilerimi kimlerle paylaşıyorsunuz?
Yanıt : Sisteme üye olunurken, ceptelefonu numarası ve mail adres bilgileriniz talep edilir. Bu bilgilerin doğru ve geçerli olması şarttır. Bilgileriniz herhangi bir data satış platformunda servis edilmez.

Soru-33 : SMS ile reklam yapıyorsunuz!!!
Yanıt : Evet, reklam projesine üye olan kullanıcılarımıza reklam amaçlı SMS gönderilmektedir. Gönderilen SMS'ler ile tanıtılan website, ürün veya hizmet sadece MWTR bünyesindeki projeler kapsamındadır. SMS ile dış bağlantı reklamı alınmamaktadır. Dikkat! : Örneğin; Reklam Projesi 31 Aralık'ta açılıyor! Tanıtım konusu : " Reklam Projesi Nedir? " içerikli mail atılabilir. SMS'ler sadece reklam proje linkimize değil, diğer MWTR projelerimize ait linkler içerebilir.

Soru-34 : Reklam çalışmıyor?
Yanıt : Bu sorunun birçok sebebi olabilir. Sayfanın dizilimine göre, yukarıdan aşağıya doğru her reklam boyutunu geçerli sayfada sadece 1 kez yayınlamanıza olanak sağlanmaktadır. Bir kodunu, bir sayfada birden fazla alanda kullanamazsınız.

Soru-35 : Sayfamda birden fazla reklamı nasıl yayınlayabilirim?
Yanıt : Birden fazla reklam yayınlamak için, birden fazla banner kodu üretmeniz gerekir. Üstelik, 200x200 kodu ile 250x250 kodunu aynı boyuttaki bir div içerisinde servis edebilirsiniz. Reklam görseli bozulmadan ufalacaktır.
 
Son düzenleme:

Ruşen

Moderator
Yönetici
Süper içerik olmuş, ben bayıldım.

Sorular gayet açıklayıcı olmuş, benim ekstra bir sorum yok. Ama konu içeriğinde link paylaşılmamış. Konuyu okuyan sistem hakkında her şeyi öğrenecek ama havaya bakacak.. Bu insanlar bu projeyi nereden? Nasıl kullanacak???? @Metaren
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.