Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Rekabet Kurumu kararıyla Threads artık Türkiye'de kullanılamayacak

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Meta'nın Twitter alternatifi Threads, paylaştığı bir bildirim ile artık Türkiye'de kullanılamayacağını açıkladı. Paylaşılan bildirimde Threads'in Rekabet Kurumu kararı nedeniyle 29 Nisan 2024'ten itibaren Türkiye'deki kişiler tarafından kullanılamayacağı paylaşıldı.

Bu kapsamda Türkiye'deki kullanıcıların Threads profili devre dışı bırakılacak. Profilin devre dışı bırakılmasıyla içerikler ve profil diğer kullanıcılara görünür olmayacak. Buna rağmen kullanıcılar bilgilerini indirebilecek ve profillerini diledikleri zaman silebilecek. Şirket, yakın zamanda geri dönmeyi planladığını da açıklamasında belirtiyor.


Ayrıca Instagram'ın yardım merkezinde yer alan bilgilere göre kullanıcılar Threads uygulamasını indiremeyecek ve Threads.net üzerinden platforma erişemeyecek. Bununla beraber Türkiye'deki kullanıcılar profil oluşturamayacak ve profillerine erişemeyecek. Tüm bu durumun kişilerin Instagram profillerini etkilemeyeceğini belirtmekte fayda var.

2023'ün Temmuz ayında Instagram'ın Twitter rakibi uygulaması Threads'in açıldığını sizlere aktarmıştık. Instagram'ın Threads uygulaması yaklaşık 1 hafta içinde 100 milyon kullanıcıyı geçmişti. Son dönemde platformuna taslaklara kaydetme ve fotoğraf çekme özellikleri de ekleyen Threads, bu yeni gelişmeyle birlikte Türkiye'deki varlığını sonlandırmış oluyor diyebiliriz.

Gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Kaynak : Webrazzi
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.