Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Politikod'un bu haftaki gündemi: OpenAI kaosu ve yapay zekanın geleceği

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
OpenAI'da son dönemde yaşananları sanıyorum artık bilmeyen kalmadı. Cuma akşamı Sam Altman, şirketin yönetim kurulu tarafından ani bir şekilde CEO'luktan kovuldu. Ardından Greg Brockman istifa etti.

Dün ise Microsoft, Altman ve Brockman'ın kendi bünyelerine katıldıklarını paylaştı. Ardından OpenAI'ın birçok çalışanı, yönetim kurulunun istifasını isteyen bir açık mektup imzaladı; bu açık mektupta Sam Altman CEO olarak yeniden göreve getirilmediği ve Greg Brockman da şirkete geri dönmediği takdirde çalışanların istifayı düşündüğü ifadesi yer aldı.

Bugün ise hala Sam Altman'ın OpenAI'a bir şekilde dönebileceği iddia ediliyor. Üstelik OpenAI'dan istifa etmeyi düşünen çalışanlara da Microsoft ve Salesforce kucak açıyor.

Peki, yapay zeka sektörü bu durumdan nasıl etkilenecek? OpenAI'da yaşanan kaos, başka şirketler üzerinde nasıl bir etki yaratacak? Avrupa'daki Yapay Zeka Yasası'nda son durum ne?

Bu soruların cevaplarını Webrazzi Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Buğra Ferah ile Ussal Danışmanlık Yönetici Ortağı Ussal Şahbaz'ın birlikte hazırladığı Politikod'da buluyoruz.

İyi seyirler!

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.