Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Paraguay Universidad Americana Bitcoin ile Ödeme Alacak!

  • Konbuyu başlatan elif tanriverdi
  • Başlangıç tarihi
E

elif tanriverdi

Misafir
Paraguay’da hizmet veren Americana üniversitesi yeni ödeme sistemi ile alakalı açıklama yaptı. Üniversiteye sadece Bitcoin ile değil ayrıca Dash, XRP ve Ethereum ile ödeme yapılabilecek.

Ağustos ayından itibaren Bitcoin, Ethereum, Dash ve XRP’yi ödeme yöntemi olarak kabul etmeyi planlayan üniversitenin %60’ı uzaktan olmak üzere 17.000 öğrencisi var. Universidad Americana Rektörü Jiménez Agüero; üniversitenin kripto para olarak ödeme almaya hazır olduğunu açıkladı. Çevrim içi ödemelerini ise güz dönemi başlayana kadar etkinleşmeyecek.

Universidad Americana’dan önce birçok üniversite kripto paralar ile ödeme alıyor ve itibari paraya çeviriyordu. Ancak Universidad Americana diğerlerinin aksine kripto paraları aldıktan sonra çevirmeyeceğini açıkladı. Rektör Jiménez Agüero, üniversitenin BT ekibiyle birlikte projeyi geliştirmek için yerel bir kripto para firması ile çalıştıklarını açıkladı. Fakat hangi kripto para firmasıyla anlaşma yaptıklarını söylemedi. Geçtiğimiz günlerde de Paraguay menşeli eğlence şirketi Grupo Cinco; temmuz ayından itibaren kripto para ile ödeme alacaklarını duyurmuştu.

Kaynak : Kripto Blogu
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.