Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto Panama Başkanından Kripto Paralarla İlgili Beklenmedik Açıklama

  • Konbuyu başlatan Aylin Canel
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
A

Aylin Canel

Misafir
Panama Başkanından Kripto Paralarla İlgili Beklenmedik Açıklama

Panama başkanı Laurentino Cortizo, meclisten geçen kripto para yasası ile ilgili açıklama yaptı.

Panama Devlet Başkanı Laurentino Cortizo yaptığı açıklamada, Orta Amerika ülkesinde vatandaşların kripto para birimlerini bir ödeme şekli olarak kullanmasına izin verecek olan ve kısa süre önce onaylanan tasarıyı veto edebileceğini ifade etti.

Bloomberg’in bir etkinliğinde konuşan Cortizo; tasarıyı “iyi bir yasa” olarak tanımlasa da, elindeki mevcut bilgilerle onay vermeme eğiliminde olduğunu söyledi.

Cortizo, “Yasada kara para aklama faaliyetleri ya da kara para aklamayı önleme faaliyetleriyle ilgili maddeler varsa çok dikkatli olmak zorundayım, bu bizim için çok önemli” dedi.

Cortizo, ülkesinin Mali Eylem Görev Gücü’nün (FATF) “gri listesinden” çıkmaya çalışmakla meşgul olduğunu ifade etti.
Bir ülkenin söz konusu listede olması, küresel kara para aklamayla mücadele grubunun, bir ülkenin kara para aklama ve terörle mücadele finansmanı kontrollerinde bir eksiklik tespit ettikten sonra o ülkeyi daha yakından izlemesi anlamına geliyor.

FATF, Mart ayında Panama’yı kara para aklama konusundaki problemlerini çözmesi için Haziran ayına kadar bir “eylem planı” oluşturması konusunda uyarmıştı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Panama Başkanından Kripto Paralarla İlgili Beklenmedik Açıklama yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 
Benzer konular Forum Tarih
A Elektronik Para 0 150

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.