Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto Oyuncular, Yatırımcılar ve Çevrecilere Yönelik Cazip Altcoinler

  • Konbuyu başlatan Batuhan Dursun
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
B

Batuhan Dursun

Misafir
Yesil-enerji-kullanan-coinler.png

Küresel ısınma ve iklim değişikliği günümüzün şüphesiz en önemli konularından biridir. İklim uzmanlarına göre altcoinler madenciliğinin yükselmesinin, kazım için harcanan tahmini yıllık enerji miktarının da yükselmesine neden olduğunu belirtiyor. Birkaç yıl önce coin maden işlemi “gerçek bir çevre felaketi” olarak nitelendirilmişti. New York Times’da yer alan bir habere göre, kazım yoluyla bir Bitcoin çıkarmak normal bir evin 9 yıllık elektrik tüketimine eş değer olarak görülüyor.

Kripto severler altcoin yatırım tavsiyelerini yakından takip ediyor.

Uzmanlar Bitcoin’in ve coin madenciliğinin çevresel etkilerine dikkat çekmeye devam ederken yatırım yapmak isteyenler de daha yeşil seçeneklere yönlenmeye çalışıyor. Neyse ki iddialara göre kripto para piyasalarında çevre dostu coinler de mevcut.

İşte en çevre dostu olduğu düşünülen 4 altcoin:

Çevre Dostu ve Enerji Verimliliği Bakımından Popüler Kripto Para Birimi​


2022’nin çevre dostu kriptosu dendiğinde akla ilk gelen IMPT oluyor. Bu blok zinciri tabanlı ekosistem, insanları CO2 emisyonlarını azaltmaya teşvik etmeyi amaçlıyor.

IMPT’nin birincil hizmeti, iklim değişikliğine karşı mücadelede temel bir rol oynayan karbon kredisi alma ve yatırım sürecini kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Bir diğer deyişle proje, karbon kredisi ekosistemi kuruyor. Her bir karbon kredisi yaklaşık olarak bir ton karbondioksit emisyonuna denk geliyor. Ek olarak karbon kredileri, arz ve talep yasalarına göre belirlenen fiyatlar ile alınıp satılabilme imkanına sahip.

IMPT ek olarak, herkesin çevresel etkilerine göre bir ‘IMPT Puanı’ veren bir ‘sosyal ağ’a sahip. Bu platform, tüm ağ kullanıcılarının çevre için ne yaptıklarını kolayca görmelerini sağlıyor ve hem bireylerin hem de şirketlerin çabalarını iyileştirmeye teşvik ediyor.

Calvaria (RIA) – Blok Zinciri Tabanlı Oyna Kazan Kart Oyunu​


Birçok kripto oyununda oyuncular yüksek ücretli NFT’ler (değiştirilemez token) satın almak ya da oyunlarını oynamak için blok zinciri bilgisine sahip olmak zorunda. Calvaria ise oyunculara böyle bir zorunluluk getirmiyor.

Oyuncuların bu yeni kripto oyununu oynamak için bir cüzdan oluşturmasına veya herhangi bir ödeme yapması gerekmiyor. Bu, Calvaria’nın geniş kitlelere kısa bir zamanda ulaşmak için tercih ettiği yollarından biri. Ayrıca oynaması ücretsiz sürümü de mevcut. Bir oyuncunun ne kadar kazanabileceğini gösteren bir özellik ve oyunlaştırılmış eğitim araçlarına sahip.

Ethereum – En Büyük Kripto Para Birimlerinden Birisi​


12,000’den fazla kripto para biriminin arasında en değerli kripto para birimleri arasında olan Ethereum listemizde yer alan en köklü ve çevreci altcoinlerden bir diğeridir. Ethereum Oldukça yakın bir zamanda altyapısını Proof of Work’den Proof of Stake’ye güncelleyen Ethereum, artık oldukça az miktarda enerji harcayacak.

Algorand (ALGO) – Karbon Negatif Blok Zinciri Ağı​


Algorand, karbon negatif kalma amacı ile piyasadaki en yeşil kripto para birimi olmayı hedefliyor. Karbon negatif özelliği olması, ağın sıfırdan daha az CO2 yaydığı anlamına gelir. Algorand 2021 yılında tamamen karbon negatif bir blok zinciri haline gelen Algorand, günümüzde doğaya zarar vermeden çalışmaya olanak sağlıyor.

Haberlerimizi Web sitemizden, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Oyuncular, Yatırımcılar ve Çevrecilere Yönelik Cazip Altcoinler yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.