Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Website Tanıtım Oyun Motorları

Bu içerik, konuyu başlatan üyemizin tavsiyesidir. MWTR ile herhangi bir bağlantısı bulunmamaktadır.

nullsix

Kıdemli Üye
Oyun Motorları

Oyun motorları oyunların anahtarlarıdırlar. Oyun motorları karşımıza oyunların ana bileşenleri olarak çıkmaktadırlar. Bir oyun motoru sayesinde oyuncu kendisini oyunun içinde gibi hisseder. Oyuncunun bu şekilde hissetmesini sağlayan ise karakter hızları, grafikler ve karakterin komutları gibi oyun motorlarının başlıca unsurlarıdır.

Oyun Motorlarının İşlevselliği

Oyun motorlarını çoğunlukla programcılar kullanmaktadır. Oyun motorları ile programcılar oyunları geliştirebilmekte, oyunlara eklenti ekleyebilmekte, oyuncuya üstün bir deneyim yaşatabilecek güncellemeleri oyuna dahil edebilmektedirler. Oyun motor çeşitleri beş ana bileşenden oluşmaktadırlar. Bunlar Mantıksal tasarım, grafik derleme, ses düzenleyici, fizik motor ve Al modülüdür.

Oyun Motoru Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oyun motorları sayesinde kendi oyunları geliştirebildiğiniz için zevkinize uygun oyun motorlarını seçmeniz önemlidir. Kendi zevkinize uygun bir oyun motoru içinde oyun motorunun ücretli olup olmamasına, çapraz platform desteğine, belgelenme içeriği, arayüz kullanımı ve programlama diline dikkat etmelisiniz. Detaylı bilgi ve örnek için Graphic design adresini inceleyebilirsiniz.

https://instagram.com/seljukboy
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.