Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Oyun geliştirme odaklı metaverse platformu Yahaha Studio, 50 milyon dolar yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
A

Arden Papuççiyan

Misafir
2021 yılına damgasını vuran metaverse konsepti üzerinde çalışan girişimlerin aldığı yatırımları geçtiğimiz dönemlerde sizlere aktarmıştık. Bu girişimlerden biri olan karşımıza çıkan metaverse platformu Yahaha Studios, yeni bir yatırım aldığını duyurdu.

Yahaha Studios tarafından paylaşılan bilgilere göre girişim, 50 milyon dolarlık önemli bir yatırım aldı. Alınan 50 milyon dolarlık yatırım ile birlikte Yahaha Studios'un bugüne kadar aldığı toplam yatırım ise 80 milyon doları aştı. 50 milyon dolarlık yatırım turuna hangi firma ve isimlerin katıldığı ise açıklanmadı.

Geçtiğimiz yıllarda yapılan yatırımlara baktığımızda ise Yahaha Studios'un eski yatırımcıları arasında 5Y Capital, Hillhouse Capital Group, Coatue, Xiaomi, ZhenFund, Bertelsmann Asia Investments ve Bilibili gibi önemli firmaların yer aldığını görüyoruz.
2020 yılında Chris Zhu, Hao Min ve Pengfei Zhang tarafından Helsinki'de kurulan Yahaha Studios, kodlama bilmeyen kullanıcıların kendi oyunlarını geliştirmelerine odaklanıyor. Temelinde bir metaverse platformu olan Yahaha Studios, platform içinde yer alan oyuncuların kod bilgisi gerektirmeden kendi oyunlarını ve içeriklerini üretmelerine olanak sağlıyor.

Oyuncular tarafından geliştirilen oyunlar ise Yahaha Studios'un metaverse'ü içinde yayınlanarak diğer oyuncuların beğenisine de sunuluyor. Oyun geliştiren kullanıcıların geliştirdikleri oyun üzerinden gelir elde edebileceklerini de ekleyelim.

Yahaha Studios'un aynı adı taşıyan metaverse için oyun geliştirme platformunun 2022 yılının ilk çeyreğinde kullanıma sunulması bekleniyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.