Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Otonom sürüş teknolojilerine odaklanan Robotic Research, 228 milyon dolar yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
A

Arden Papuççiyan

Misafir
Yaklaşık 20 yıl önce kurulan köklü bir şirket olarak karşımıza çıkan Robotic Research, otonom sürüş ve robotik teknolojilerine odaklanıyor. Robotic Research tarafından aktarılan bilgilere göre şirket, A serisi yatırım turunda 228 milyon dolar yatırım aldı.

228 milyon dolarlık A serisi yatırım turu SoftBank Vision Fund 2 ve Enlightenment Capital liderliğinde gerçekleşti. Yatırım turunda SoftBank Vision Fund 2 ve Enlightenment Capital'ın haricinde ise Crescent Cove Advisors, Henry Crown & Company ve Luminar da katıldı.

Bugüne kadar ABD Savunma Bakanlığı için çalışmalarını sürdüren Robotic Research, aldığı 228 milyon dolarlık yatırımı ticari yönünü geliştirmek için kullanacak. 2002 yılında Alberto Lacaze ve Karl Murphy tarafından ABD'de kurulan Robotic Research, arazi koşullarında çalışabilen otonom sürüş teknolojileri geliştiriyor.

Bugüne kadar ABD Savunma Bakanlığı ile çalışan ve ABD ordusu için çeşitli araçlar geliştiren Robotic Research, ABD ordusu tarafından Afganistan'da kullanılan otonom yol temizleme araçlarını, konvoy oluşturma teknolojisini (platooning) ve yaralı askerleri güvenli bölgelere taşıyan otonom araçları geliştirdi.

Kısacası bugüne kadar ABD ordusu için çalışan Robotic Research, aldığı yatırımlar birlikte özel sektöre adım atmış oldu. Robotic Research aldığı yatırımla birlikte özel sektörde kullanılmak üzere kamyonlar, otobüs ve lojistik araçları için otonom sürüş teknolojileri geliştirmeyi hedefliyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.