Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Otizm bakımına odaklanan SpectrumAi, 20 milyon dolar yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
Otizm bakımını iyileştirmek için çözümler geliştiren SpectrumAi, CVS Health Ventures'ın liderliği üstlendiği Seri A turda 20 milyon dolar yatırım aldı. Tura Cobalt Ventures'ın yanı sıra mevcut yatırımcılar F-Prime, Frist Cressey ve Autism Impact Fund da katıldı. Girişim, geçtiğimiz haziran ayında 9 milyon dolar tohum yatırım almıştı.

Alınan yeni yatırım, SpectrumAi'ın uygulamalı davranış analizi (ABA) elektronik sağlık kaydı, Twyll ve otizm için ABA tedavisinin veri toplama ve objektif ölçümünü iyileştirmek üzere tasarlanan ağ analitiği platformu Patterns'in benimsenmesini hızlandıracak.

Los Angeles merkezli SpectrumAi, otizm spektrum bozukluğu olan bireylerin tedavisine yönelik bir dizi hizmet sunuyor. Girişim, yapay zeka ve veri analizi teknolojilerini kullanarak, bireylerin davranışlarını izleyerek ve verileri analiz ederek, tedavi sürecini daha da optimize etmeyi amaçlıyor. SpectrumAI, ayrıca ailelere ve terapistlere, bireylerin tedavi sürecinde daha fazla etkileşim ve geri bildirim sağlamak için bir dizi araç sunuyor. Bu araçlar, bireylerin davranışlarını ve gelişimlerini izlemeye, terapileri planlamaya ve diğer sağlık profesyonelleriyle iletişim kurmaya imkan sağlıyor.

SpectrumAi'ın kurucusu ve CEO'su Ling Shao, SpectrumAi, ön hat teknisyenlerine ve klinisyenlere her çocuğun optimum sonuca ulaşmasına yardımcı olacak güçlü araçlar sağladığını söylüyor.

SpectrumAi'ın aldığı bu 20 milyon dolarlık yatırım, platformun daha da büyümesine ve gelişmesine yardımcı olacak. Seri A yatırımın ayrıca, yapay zeka, veri analizi ve diğer teknolojilerin sağlık sektöründe giderek önem kazandığını göstermesi açısından da önemli olduğunu belirtmek gerek.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.