Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi OpenAI'ın yeni CEO'su Twitch'in eski CEO'su Emmett Shear oldu

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Geçtiğimiz günlerde Sam Altman'ın OpenAI CEO'luğundan kovulduğunu sizlere aktarmıştık. Yönetim kurulunun yeni kararına göre; OpenAI'ın yeni CEO'su Twitch'in eski CEO'su Emmett Shear oldu.

Emmett Shear, görevi Sam Altman ile genellikle aynı görüşleri paylaşan Mira Murati'den devralacak. Mira Murati'nin bu geçici atamadan önce CTO görevini yürüttüğünü hatırlatalım. Emmett Shear'ın göreve gelmesi Sam Altman'ın OpenAI'a geri dönme ihtimalini tamamen kapatmış oldu.

OpenAI tarafından konuya dair paylaşılan blog yazısında şu ifadeler yer almıştı:

"Bay Altman'ın ayrılışı, yönetim kurulu tarafından yapılan ve yönetim kurulu ile iletişiminde tutarlı bir şekilde samimi olmadığı ve sorumluluklarını yerine getirme kabiliyetini engellediği sonucuna varılan müzakereli bir inceleme sürecini takip ediyor. Yönetim kurulu artık onun OpenAI'ı yönetmeye devam edebileceğine güvenmiyor."

Cumartesi gecesi konuya yakın kaynakların paylaştıklarına göre; yönetim kurulu; kalan üyelerinin istifa edip Altman'ı ya da diğer kurucu ortak Greg Brockman'ı yeniden göreve getirmesi için verilen süreyi kaçırdı. Söz konusu tarihin geçmesinin ardından, çok sayıda OpenAI çalışanı sosyal ağlarda Altman'a destek mesajlarını paylaşmaya başladı.

Bu süreçte Sam Altman OpenAI'a tekrar ziyarette bulunmak durumunda kaldı. Altman, ziyaretçi kartını kastederek, "Hayatımda ilk ve son defa bunlardan biri kullandığını" ifade etti. Yüzündeki hüzünlü ifade de gözlerden kaçmadı.

first and last time i ever wear one of these pic.twitter.com/u3iKwyWj0a

— Sam Altman (@sama) November 19, 2023Paylaşılan bilgilere göre; ChatGPT ürünüyle yapay zeka alanında bir paradigma değişimi yaratan OpenAI'ın değerlemesi 80 ila 90 milyar dolar arasında. Yönetim kademesindeki bu ani değişimin, şirketin değerini nasıl etkileyeceğini hep birlikte izleyip göreceğiz.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.