Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi OpenAI'ın yaklaşık 500 çalışanı, yönetim kurulunun istifasını istedi

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
OpenAI'da sular durulmuyor. Cuma akşamı Sam Altman'ın CEO'luk görevinin elinden alınması, ardından Greg Brockman'ın istifası derken bugün OpenAI'ın en önemli yatırımcılarından Microsoft, hem Altman'ı hem de Brockman'ı kendi bünyesine kattığını açıklamıştı.

OpenAI, 500'den fazla çalışanın imzaladığı açık bir mektupla, yönetim kurulunu istifaya çağırdı. Şirketin çalışanları, Sam Altman CEO olarak yeniden göreve getirilmediği ve Greg Brockman da geri dönmediği takdirde yönetim kurulunu OpenAI'dan ayrılmakla tehdit ettiler. Mektupta "Sam Altman'ın işine son verdiğiniz ve Greg Brockman'ı yönetim kurulundan çıkardığınız süreç tüm bu çalışmaları tehlikeye atmış, misyonumuzu ve şirketimizi baltalamıştır" ifadesi yer aldı.

Breaking: 505 of 700 employees @OpenAI tell the board to resign. pic.twitter.com/M4D0RX3Q7a

— Kara Swisher (@karaswisher) November 20, 2023Mektubu imzalayanlar arasında şirketin baş bilim adamı ve yönetim kurulu üyesi olan; Altman'a karşı yönetim kurulu darbesini koordine etmekle suçlanan Ilya Sutskever'in de bulunması dikkat çekici. Mektubun yayınlanmasından kısa bir süre önce Sutskever X'te, "Yönetim kurulunun eylemlerine katıldığım için derin pişmanlık duyuyorum. Asla OpenAI'a zarar verme niyetinde değildim. Birlikte inşa ettiğimiz her şeyi seviyorum ve şirketi yeniden bir araya getirmek için elimden gelen her şeyi yapacağım." açıklamasını yaptı.

Hatırlamak gerekirse OpenAI'ın yeni CEO'su Twitch'in eski CEO'su Emmett Shear oldu. Çalışanların bu mektubundan sonra şirketin nasıl bir yol izleyeceği ise merak konusu.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.