Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi OpenAI, üniversiteler için yeni bir ChatGPT sürümü geliştirdi

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
OpenAI, ChatGPT'nin öğrenciler, akademisyenler ve öğretim üyeleri için özel olarak tasarlanmış bir versiyonu olan ChatGPT Edu'yu tanıttı. Şirket blog yazısında “ChatGPT Edu, yapay zekayı öğrencilere ve kampüs topluluklarına daha geniş bir şekilde dağıtmak isteyen okullar için tasarlanmıştır” ifadesini kullandı.

ChatGPT Edu, OpenAI'ın bu ayın başlarında açıkladığı en son büyük dil modeli olan GPT-4o'ya erişimi de içeriyor. OpenAI, söz konusu modelin metin yorumlama, kodlama ve matematik, veri setlerini analiz etme ve web'e erişebilme konularında önceki sürümlerinden çok daha iyi olduğunu iddia ediyor.

ChatGPT Edu ayrıca ChatGPT'nin ücretsiz versiyonundan çok daha yüksek mesaj limitlerine sahip olacak ve üniversitelerin kendi verileriyle eğitilmiş ChatGPT'nin özel versiyonlarını oluşturmalarına ve bunları üniversite çalışma alanlarında paylaşmalarına olanak tanıyacak. Bu noktada OpenAI'ın ChatGPT Edu'daki konuşmaların ve verilerin OpenAI'ın modellerini eğitmek için kullanılmayacağını iddia ettiğinin de altını çizmek gerek.

OpenAI, ChatGPT Enterprise'ı kullanan üniversiteler arasında Wharton, Arizona State University ve Columbia gibi isimleri gördükten sonra ChatGPT Edu'yu inşa ettiğini belirtiyor.

OpenAI'ın ChatGPT Edu'yu tanıtması, yapay zeka teknolojisinin eğitimde daha yaygın ve erişilebilir hale gelmesini sağlıyor. Bu da öğrencilerin daha gelişmiş dil modelleriyle çalışarak öğrenme deneyimlerini zenginleştirmelerine ve öğretim sürecini iyileştirmelerine olanak tanıyor. Kısacası şirketin son hamlesi, eğitim alanında yapay zeka teknolojisinin daha etkin bir şekilde kullanılmasını teşvik ediyor demek de mümkün.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.