Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi OpenAI, Reddit içeriklerini yapay zekayı eğitmek için kullanacak

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Google'ın Reddit'in içeriklerini yapay zekayı eğitmek için kullanacağını sizlerle aktarmıştık. Google'ın ardından OpenAI da Reddit ile anlaşma imzaladığını açıkladı. Anlaşma kapsamında OpenAI, Reddit'in veri API'ndan gerçek zamanlı içeriklere erişebilecek. Böylece şirket platformdaki tartışmaları ChatGPT başta olmak üzere tüm ürünlerine entegre edebilir.

Anlaşma aynı zamanda Reddit'in Reddit kullanıcılarına ve moderatörlere yapay zeka destekli yeni özellikler getirmesini sağlıyor. Aynı şekilde şirket, OpenAI'ın büyük dil modellerini uygulamalar oluşturmak için kullanabilecek. Bu gelişmeyle birlikte OpenAI, Reddit'te reklam ortağı olmak için de harekete geçti.

Anlaşma özelinde paylaşılan blog yazısında anlaşmanın finansal detayları açıklanmadı. Ayrıca iki şirketin de eğitim verileri konusunda sessizliğini koruduğunu belirtelim. Bununla birlikte, OpenAI CEO'su Sam Altman'ın Reddit'in de hissedarı olduğunu belirten bir açıklama mevcut. Ancak paylaşılan bilgilere göre ortaklık OpenAI'ın COO'su Brad Lightcap tarafından yönetildi ve bağımsız Yönetim Kurulu tarafından onaylandı.

Reddit CEO'su Steve Huffman'ın açıklamasına göre; Reddit'i ChatGPT'ye dahil etmek insanların aradıklarını daha fazla bulmalarına yardımcı oluyor ve yeni kitlelerin Reddit'te topluluk bulmasına yardımcı oluyor.

Bu arada geçtiğimiz günlerde geliştirici topluluğu platformu Stack Overflow'un da OpenAI ile yeni bir ortaklık kurduğunu hatırlatalım. Ortaklık kapsamında ChatGPT'ye daha fazla teknik bilginin eklenmesi planlanıyordu. Bunun üzerine anlaşmayı protesto ederek içeriklerini platformdan silmeye ya da değiştirmeye çalışan kullanıcıların hesabı askıya alındı. Reddit kullanıcılarının da şimdiye kadar benzer bir profil çizdiğini düşünürsek, önümüzdeki günlerde platformda yeni protestoların baş göstereceğini söylemek mümkün.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.