Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Online terapi hizmeti veren Sensible Care 13 milyon dolar yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Candeğer Muradoğlu
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
C

Candeğer Muradoğlu

Misafir
Online terapi hizmeti veren Sensible Care 13 milyon dolar yatırım aldı. 13 milyon dolarlık yeni yatırım, Volition Capital liderliğinde gerçekleşti. A Serisi yatırım turunun diğer katılımcıları arasında Skyline Investors vardı. Şirket, yeni gelen yatırımı hizmet alanını genişletmek için kullanacak.

2017 yılında kurulan ABD merkezli şirket, sanal terapi ve psikiyatri hizmetleri sunuyor. Paul Kim tarafından kurulan şirket, odağına çocuk ve çiftleri alıyor. Ayrıca depresyon tedavileri etkili olmadığında kullanılan transkraniyal manyetik stimülasyon hizmeti veriyor.

Bu yöntem "depresyon semptomlarını iyileştirmek için beyindeki sinir hücrelerini uyarmak amacıyla manyetik alanları kullanan noninvaziv bir prosedürü" olarak tanımlanıyor. Gelecek dönemde hizmet alanını Teksas, Florida ve Virginia gibi eyaletlere yaymayı planlıyor. Ayrıca Sensible Care, bu eyaletlerde yaşayan asker ve gazilere ulaşmayı hedefliyor.

Şirketin hem kurucusu hem de CEO'su olan Paul Kim, bu hizmeti uzun vadeli bir zaman dilimine yaymak istediklerini belirtiyor. Sensible Care'ın online terapiyi herkes için ulaşılabilir hale getirmeyi hedeflediğini söylüyor.

Uzaktan sağlık hizmetine odaklanan platformların yüzde 64'ü akıl ve ruh sağlığına odaklanıyor. Rock Health'e göre bu yılın ilk çeyreğinde bu alana yapılan yatırımlar 1 milyar doları aştı.

Bu yüzden bu alanda yapılan yatırımlar dikkat çekiyor. Geçen Mayıs ayında akıl sağlığına odaklanan Osmind, 40 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu. Jimmy Qian ve Lucia Huang tarafından faaliyete geçirilen şirket, akıl ve ruh sağlığı hastalıkların araştırılması ve tedavisi konusunda çalışıyor.

Nisan ayında online terapi hizmeti veren Iris Telehealth, 40 milyon dolar yatırım aldığı haberi gündeme geldi. 2013 yılında kurulan Iris Telehealth, ABD'de faaliyet gösteriyor. Şirket, hastaneler ve toplum sağlığı merkezleriyle ortaklaşa uzaktan psikiyatri hizmeti veriyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.