Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Ödeme ağını web3'e taşıyan Mastercard, banka ve kredi kartlarıyla NFT satın almaya izin verecek

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
Ödeme devlerinden Mastercard, Immutable X, Candy Digital, The Sandbox, Mintable, Spring, Nifty Gateway ve web3 altyapı sağlayıcısı MoonPay ile NFT ticaretini etkinleştirmek için iş birliği yaptığını duyurdu. Şirket, bu kapsamda ödeme ağını web3'e taşıyacağını, ayrıca banka ve kredi kartlarıyla NFT satın almayı mümkün kılacağını açıkladı.

Şirket tarafından kaleme alınan blog gönderisinde, insanların NFT'leri satın alma şeklinin dünyanın her yerindeki müşteriler için daha kolay ve daha güvenli hale getirilmesi gerektiğine inanıldığı ifadesi paylaşıldı. Şirket, yaptığı iş birliklerinin önemine dikkat çekti ve insanların, bu şirketlerin NFT pazarlarından birinde veya kripto hizmetlerini kullanarak, NFT satın almaları için Mastercard kartlarını kullanmalarına izin vermek istediklerini söyledi.

Şirket tarafından açıklanan verilere göre dünya çapında 2,9 milyar Mastercard kart bulunuyor ve böyle bir değişikliğin NFT ekosistemi üzerinde büyük bir etkisi olabileceği düşünülüyor. Mastercard, NFT pazar yerlerinin, sanattan spora, video oyunlarına, koleksiyonlara ve metaverse platformlarına, 2021'de 25 milyar dolardan fazla satış getiren, gelişen NFT alanının devasa bir genişliğini temsil ettiğini söylüyor.

Geçtiğimiz aylarda Coinbase ile NFT konusunda pazar yeri iş birliği yapan Mastercard, ödeme ağını web3'e taşıyarak bu gibi iş birlikleri konusundaki çabalarına katkıda bulunduklarını belirtiyor.

Mastercard, nisan ayında da metaverse ve NFT odaklı 15 farklı ticari marka başvurusu yapmıştı. Mastercard'ın başvuruları arasında NFT destekli mulitmedya, dijital ürünler için pazar yerleri, Metaverse'de kart ve ödeme işlemleri, işletmelerin ticari işlemleri için e-ticaret yazılımları yer alıyordu.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.