Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Notion, gizlilik odaklı üretkenlik platformu Skiff'i satın aldı

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
Notion, uçtan uca şifrelenmiş dosya depolama, belgeler, takvim etkinlikleri ve e-posta özelliklerine sahip bir platform olan Skiff'i satın aldı. Anlaşmanın mali detayları ise paylaşılmadı.

2020 yılında Andrew Milich ve Jason Ginsberg tarafından kurulan Skiff, bugüne kadar Sequoia Capital, Alphabet başkanı John Hennessy, Yahoo'nun eski CEO'su Jerry Yang ve Eventbrite kurucu ortakları Julia ve Kevin Hartz, Balaji Srinivasan ve re-Inc kurucusu Jenny Wang gibi isimlerden iki farklı turda 14,2 milyon dolar yatırım almıştı.

Skiff, kullanıcılarına e-postalar, sayfalar ve takviminiz için gizlilik korumalı bir alan sunuyor. Skiff'in E2E ve açık kaynak odaklı olması nedeniyle insanlar verilerini daha iyi güvence altına almak için platformu tercih edebiliyor. Skiff'i hem kişisel olarak hem de ekip olarak kullanmak mümkün; zira her iki durumda da oluşturduğunuz, gönderdiğiniz, paylaştığınız veya kaydettiğiniz her şey uçtan uca şifreleniyor.

Skiff, Google Docs'a güvenli bir alternatif olarak yola çıkarken, takvim ve e-posta gibi başka üretkenlik çözümleri de geliştirdi.

Şirket, kendi web sitesinden yaptığı açıklamada Notion'a katıldığını da belirtti. Bir destek sayfasında ise Skiff, ürünün altı ay sonra kapanacağını söyledi. Buna göre Skiff kullanıcı hesabının bir Notion hesabına dönüştürülmeyeceği açıklanırken kullanıcıların da verilerini kolayca dışa aktarabilecekleri veya diğer hizmetlere taşıyabilecekleri bilgisi paylaşıldı.

Notion, Skiff'ten önce ise 2022 yılında iş akışı yönetim aracı Flowdash'i satın almıştı.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.