Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi NFT sanatçısı Pak yardım amaçlı NFT satışı başlattı

  • Konbuyu başlatan Burak Özkırdeniz
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
B

Burak Özkırdeniz

Misafir
NFT piyasasında uluslararası tanınırlığa ve başarıya sahip Türk NFT sanatçısı Murat Pak, Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen 2 büyük deprem sonrası destek amacıyla NFT satışı başlattı.

Düz siyah bir piksel görseline sahip NFT, cause.quest sitesinde 0.001 ETH fiyatıyla satışa çıktı. Piksel, sanatçının imzası da oldu diyebiliriz. Daha önceleri bir pikselin görüntüsünün yer aldığı NFT sanat eserini yapılan açık artırmada 1,36 milyon dolara satmıştı.

İsteyen kişilerin dilediği miktarda satın alma gerçekleştirebileceği bu NFT'den toplanan gelirlerin tamamı Ahbap Derneği'ne aktarılacak. MASAK'tan onay alan ahbap derneğinin kripto para ile yardım almaya başladığını bugün duyurmuştuk.

Destekler için hızla bir NFT platformu oluşturduk. İlk drop "Cause #1" Türkiye Depremi için yayında. Tüm bağış @ahbap'a gidecek.

Dilediğiniz kadar alın, Open Edition, 0.001 eth.
Bir süre açık kalacak.

Desteğinizin sembolü NFT'ler transfer edilemez.
💧Cause #1

— Pak (@muratpak) February 7, 2023Alınan NFT'ler ERC1155 standartında oluşturulmuş ve transfer edilemez özelliğe sahip. Bu NFT'yi alan kişiler NFT'yi satamayacak ve transfer edemeyecek. Destek amacıyla satışa sunulan NFT'lerin bu şekilde transfer edilemiyor olması oldukça anlamlı.

Murat Pak'ın kripto ve NFT dünyasındaki bilinirliğinin ve erişiminin projeye olan ilgiyi artıracağını düşünüyorum. Umarım uluslararası yardımlar böyle projeler ile artar ve deprem felaketinin yaralarının sarılmasında katkı sağlar.

Kaynak : Webrazzi
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.