Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi NFT oyun şirketi Yin Yang Games, 1 milyon dolar yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
NFT ve blockchain tabanlı oyunların son birkaç yıldır hızlı bir şekilde popülerleştiğini geçtiğimiz dönemlerde pek çok kez sizlere aktarmıştık. Firmalar için oyun, NFT koleksiyon ve blockchain servisleri geliştiren yerli bir NFT oyun şirketi olan Yin Yang Games, yatırım aldığını duyurdu.

Yin Yang Games tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, Gelişim Group’tan 1 milyon dolar yatırım aldı. Edindiğimiz bilgilere göre aldığı yatırımla birlikte geliştirmekte oldukları NFT Kart Oyunu Reincarnation’ı fonlayacak olan Yin Yang Games, eş zamanlı olarak farklı sektörlere yönelik yeni ürün ve servisler geliştirmeyi de hedefliyor.

2021 yılının Ocak ayında İlker Onur Kaya, Alperen Kırcanoğulları, Ali Anıl Esmer ve Yiğit Karatokuş tarafından kurulan Yin Yang Games, oyun ve blockchain alanlarında sürdürülebilir ürün ve servisler geliştiren bir oyun stüdyosu olarak hizmet veriyor. 21 kişilik bir ekibe sahip olan Yin Yang Games, GameFi alanında projeler geliştiriyor.


Bu topraklardan çıkan ve tüm dünyada ses getiren oyun projelerine imza atmak istediklerini belirten Yin Yang Games kurucu ortağı ve CEO’su İlker Onur Kaya, bu yatırımla birlikte şu anki en önemli projelerinden olan Reincarnation’u tamamlayıp, aynı zamanda yeni ürün ve servisler geliştirerek çalışmalarına devam edeceklerini paylaştı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Gelişim Group Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akçay, tekstil, enerji ve eğitim sektörlerindeki yatırımlarından sonra tecrübesiyle güvenlerini kazanan ve aynı dili konuşabildikleri eşsiz bir ekibe sahip olan Yin Yang Games’e yaptıkları yatırım ile teknoloji sektörüne giriş yapıyor olmaktan oldukça mutlu olduklarını paylaştı.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.