Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto NFL’de Bir Takım İlk Kez Bitcoin Kabul Edecek

  • Konbuyu başlatan Aylin Canel
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
A

Aylin Canel

Misafir
NFL-de Bir Takım İlk Kez Bitcoin Kabul Edecek

Amerikan Futbol Ligi (NFL) takımlarından biri olan Tennessee Titans, Bitcoin ödemesi kabul edeceğini açıkladı. Kulüp ilk etapta yalnızca loca satışı ya da sezonluk kombine satışları gibi büyük alımlarda Bitcoin kabul edecek. İleriki dönemde küçük ödemeler için de bu uygulamanın hayata geçmesi planlanıyor.

Kripto para şirketlerinin spor organizasyonlarına sponsor olmaları birçok takımın da kripto parayla satış yapmalarının önünü açmaya devam ediyor. Bu uygulamaya geçen son kulüp ise Amerikan futbolu takımlarından Tennessee Titans oldu. Titans’ın yaptığı açıklamaya göre; bir üçüncü taraf şirket yardımıyla Bitcoin ile yapılan büyük meblağdaki ödemeler kabul edilecek.

Bir Sonraki Aşama Küçük Miktarda Ödemeler Olacak​


Taraftarlar Bitcoin ile loca, sezonluk kombine ve Nissan Stadyumu’ndaki organizasyonlar için ödemeler yapabilecek. Kulüp, kısa vadede sadece büyük miktardaki ödemeler için böyle bir uygulamaya gidiyor. Bir sonraki aşama olarak ise stadyum içindeki yemek ve kulüp ürünleri alımlarıyla tekli bilet satışlarını da kapsaması hedefleniyor.

Titans’ın böyle bir uygulamaya gitmesinde kripto para evreninin yakından tanıdığı Bitcoin Magazine ile dijital fon şirketi UTXO Management’ın da danışmanlık yaptığı bilgisi verildi.

Bitcoin ödemesi uygulamasında Titans kulübüne destek verecek olan BTC Inc şirketi CEO’su David Bailey ise bu anlaşmadan mutluluk duyduklarını belirtti. Açıklamasında işe şu ifadelere yer verdi;
“Profesyonel spor kulüpleriyle çalışmaya devam ediyoruz. 2022 yılı bu açıdan bizim için çok önemli olacak. Hem kripto para eğitimine hem de kitlelerin Bitcoin’i benimsemesine katkıda bulunmaya devam edeceğiz.”

Amerikan Beyzbol Ligi takımlarından Oakland Athletics ve NBA takımlarından Dallas Mavericks de Bitcoin ve bazı diğer kripto paraları ödeme olarak kabul ediyorlar. Titans NFL’de bu uygulamayı gerçeğe dönüştüren ilk takım oldu.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!NFL’de Bir Takım İlk Kez Bitcoin Kabul Edecek yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.