Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Netflix'in Android uygulamasında, içeriklerin tamamı indirilmemiş olsa bile o içeriği offline olarak izlemek mümkün

G

Gözde Ulukan

Misafir
Netflix'in mobil uygulamasını aktif olarak kullananlar iyi bilecektir; uygulamada dilediğiniz içeriği indirip daha sonra çevrim dışı bir şekilde izleyebiliyorsunuz. Yani iyi bir internet bağlantısına sahip olduğunuzda indirdiğiniz içerikleri daha sonra izlemek, internet paketinizden tasarruf etmenize yardımcı oluyor. Aslında bugün bu özellik birçok uygulamada karşımıza çıkıyor, ancak Netflix'in şu anda Android kullanıcıları için aktif ettiği bazı güncellemeler, bahsi geçen bu özelliği birkaç tık yukarıya taşıyor.

Bugünden itibaren, 7.64 veya sonraki sürümlere sahip Android telefon veya tablet kullanıcıları, indirilen videoyu Netflix mobil uygulamasında, o video bir cihaza indirmeyi bitirmemiş olsa bile görüntülemeye başlayabilecek. Wi-Fi üzerinden bir film indirmeye çalıştıysanız ancak işiniz bitmeden önce filmin yalnızca belli bir kısmını indirebildiyseniz, inen kısmı izleyebileceksiniz.

Yani diyelim ki filmin yüzde 75'ini indirdiniz ve yüzde 25'i için zaman bulamadan dışarı çıktınız. Yolda geçen vakitte o yüzde 75'lik kısmı izlemeniz mümkün olacak. Üstelik mobil uygulama, iyi bir internet bağlantısı bulduğu anda filmin kalanını da otomatik olarak indirmeye devam edecek. Kısmen indirilen videoları, tam olarak indirilen dosyalarla aynı indirmeler sekmesinde bulacaksınız.

Bu yeni özelliğin şu anda sadece Android kullanıcıları için aktif edildiğini bir kere daha hatırlatalım. Ancak Netflix sözcüsü, kısa bir süre sonra iOS kullanıcılarının da aynı özelliği kullanabileceğini söylüyor. İçeriği indirme özelliği masaüstü veya web uygulamalarında ise aktif değil ve hiçbir zaman aktif edilmeyecek gibi duruyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.