Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

MyThemeShop Tema Almak | İndirme | Kurulumu | Dev Rehber !

• Konbuyu başlatan Burak Oran
  • Başlangıç tarihi
B

Burak Oran

Misafir
WPMAVI. WPMAVI - Türkiye Wordpress Rehberi

Sizin için MyThemeShop ile ilgili her bir detayı bulabileceğiniz bir rehber hazırladım. Bu rehber içerisinde mythemeshop ile ilgili bulabileceğiniz konu başlıkları ise şu şekilde;

>> Mythemeshop Nedir
>> Mythemeshop Tema Seçimi

Mythemeshop’tan Tema Nasıl Satın Alınır
>> Sadece Tek Bir Tema Almak
>> Extended MemberShip Almak
>> MythemeShop Tema İndirme
>> MythemeShop Tema Kurulumu
>> Mythemeshop Temaları Demodaki Gibi Yapma

MythemeShop Sıkça Sorular Sorular
>> Çok Önemli
>> MythemeShop Lisans Durumları
>> MythemeShop İade Durumları
>> MythemeShop Destek ve Türkçeleştirme Durumları

MyThemeShop Nedir ?

Sloganı en hızlı wordpress temaları olan MyThemeShop dünya genelinde wordpress tema üreticileri arasında başı çeken firmalardan bir tanesi.

Evet, WordPress temaları ve eklentileri adına premium, yani ücretli temalar bulabileceğiniz bir platformdur.

Benim genel olarak en hızlı wordpress temaları, SEO uyumlu wordpress temaları başlıklı ve bir çok tema yazımda listelediğim temaların bir çoğunu temaları ile oluşturan firma.

#Kendim de blogumda da bu firmanın 3 eklentisini aktif olarak kullanıyorum. Yani kalitesini kendimde tecrübe ediyor ve insanlara o şekilde öneriyorum. ( Hangi eklentiler olduğunu wpmavi arkaplan sayfamdan ya da yazımın devamında öğrenebilirsiniz. )

#Firmayı bu kadar sevmemin ve her fırsatta önermemin sebebi ise, bir tema ya da eklenti kodladıklarında öncelikli olarak hızı ve SEO uyumunu baz almaları.

Bunca yıllık wordpress üzerine edindiğim tecrübem ile MyThemeShop firmasının ürünlerini incelediğim ve kullandığımda gerçek anlamda ne kadar kaliteli üretimler yaptıklarına bir çok defa şahit oldum.

En Hızlı WordPress Temaları başlıklı yazılarımda yaptığım hız ölçüleri de bunu zaten kanıtlar nitelikte.

Mythemeshop Temaları & Eklentileri İnceleme

Mythemeshop Tema İnceleme - Eklenti İnceleme

Mythemeshop Tema İnceleme – Eklenti İnceleme

MyThemeShop linkine tıklayarak firma sitesinin ana sayfasına gittiğinizde View Our Themes & Plugins şeklinde büyük bir buton göreceksiniz.

Bu butona tıkladığınızda firma size bünyesine satışa sunduğu tüm wordpress tema ve eklenti listesine yönlendirecek ve karşınıza hemen altta olduğu gibi bir arama butonu çıkacatır.

Bu kısımdan;

• Eğer wordpress teması alacaksanız, “Themes”
  • Eğer wordpress eklentisi alacaksanız da “Plugins” sekmesine tıklayabilir

Ya da bu kısmı tamamen pas geçebilir ve hemen altında listelenen tüm ürünleri kategorize etmeden inceleyebilirsiniz.

Mythemeshop Temaları ve Eklentileri İnceleme

Mythemeshop Temaları ve Eklentileri İnceleme

İlgili kelimenizi arama kutusuna yazıp Search butonuna tıkladığınızda, aşağıda temalar ya da eklentiler listeleniyor. Bu listeleme seçiminize göre üç sütunlu olarak ya tek satırlı olarak yapılıyor.

#Tek satırlı listeleme seçtiyseniz bu listede yer alan her bir eklentinin ve temanın hemen yanlarında bulunan Details butonuna tıklayarak satış sayfalarını ziyaret edebilir ve burada bu eklenti veya tema ile ilgili detaylı şekilde yazılmış tüm özelliklerini görebilirsiniz.

Temanın ya da eklentinin nasıl göründüğünü canlı örneği ile tecrübe etmek için ise Demo butonuna tıklayabilirsiniz.

#Üç sütunlu listeleme seçtiyseniz de sonuç üzerine mause ( fare ) ile geldiğinizde çıkan seçeneklerden yine Details ya da Demo butonlarına tıklayarak detay ve canlı ön izleme sayfalarına gidebilirsiniz.

Mythemeshop Tema ve Eklenti Listesi - İnceleme ve Ön İzleme

Mythemeshop Tema ve Eklenti Listesi – İnceleme ve Ön İzleme

Bir temanın ya da eklentinin tanıtıma sunulduğu sayfasına geldiğinizde ise karşınıza hemen alttaki resimde olduğu gibi bir ekran çıkacaktır.

Temanın tanıtım resmi üzerine fare ( mouse ) ile geldiğinizde resim hafif kararacak ve ortaya DEMObutonu çıkacaktır.

Bu DEMO ya da View Live Demo linkine tıklayarak incelediğiniz temanın ya da eklentinin nasıl göründüğünü canlı örneği ile tecrübe edebilirsiniz.

Mythemeshop Demo İncele

Mythemeshop Demo İncele

MyThemeShop’tan Tema Satın Almak

Mythemeshop’tan tema ya da eklenti satın almak için 2 yöntem mevcut;

1-Sadece beğendiğiniz temayı ya da temaları almak ( tek tek alışveriş )
2-Ya da Extended Membership alıp, firmanın sunduğu tüm eklenti ve temaları satın almak.

Sadece Tek Bir Tema Almak

Sadece tek bir tema ya da tek tek beğendiğiniz ürünleri almak için, temanın Details butonuna tıklayarak, detaylı inceleme ekranına geldiğinizde, hemen sağ tarafta ( alttaki resim olduğu gibi ) GET IT NOW! butonunu göreceksiniz.

Butonun hemen üstünde de temayı kullanacağınız site sayısını seçmeniz için bir alan var.

Temayı eğer birden fazla sitede kullanacaksanız seçeneklerden uygun olanı seçin. Tabii fiyat buna göre değişecektir.

Mythemeshop Tema Satın Almak

Mythemeshop Tema Satın Almak

GET IT NOW! butonuna tıkladığınızda ise Mythemeshop size hem üyeliğinizi, hem de ödeme yapacağınız ekrana yönlendirecektir.

#Bu ekran Mythemeshop’tan tema alan bir çok kişinin kafasında karşıklığa sebep oluyor.

Önce buna bir netlik getirelim;

1-Siz tema satın almadan hemen önce bu ekranda bir üyelik oluşturuyorsunuz. Öncelikle Please enter your email address yazan kısma üyelik hesabınızın hangi mail adresiniz üzerine olamasını istiyorsanız, o mail adresini yazın.

Mythemeshop Tema Almak - Üye Olma Ekranı

Mythemeshop Tema Almak – Üye Olma Ekranı

2-Mail adresinizi yazıp Next butonuna tıklar tıklamaz, mail girme kısmının hemen altında üyelik isminizi belirleyeceğiniz bir kısım belirecektir. Buraya da üyelik isminiz ne olsun istiyorsanız, o ismi giriyorsunuz.

Mythemeshop Tema Almak - Üyelik İsmi Belirleme

Mythemeshop Tema Almak – Üyelik İsmi Belirleme

3-İsminizi de girdikten sonra Next butonuna tıklayın. Siz next butonuna tıklar tıklamaz, mythemeshop sizin için bir üyelik açıyor ve üyelik şifrenizi de biraz önce belirttiğiniz mail adresine gönderiyor.

#Size gönderilen maildeki giriş bilgilerinizi dikkatli inceleyin. Sistem username bilginizi mail adresinize göre belirleyebiliyor. Mesela siz üyelik belirleme adımında, isminizi Burak olarak belirlediniz fakat giriş bilgilerinizdeki username bilgisi wpmavideneme olarak atanmış olabilir.

4-Ardından karşınıza son kez aldığınız ürünleri kontrol etmek amaçlı bir ekran çıkıyor. Bu ekranda eğer her şey tamamsa Proceed to Payment butonuna tıklayıp, ödeme seçeneği belirleme ekranına geçiyorsunuz.

Mythemeshop Tema Satın Almak - Ödeme Miktarı

Mythemeshop Tema Satın Almak – Ödeme Miktarı

5-Bu ekrandan satın almak istediğiniz ürün için ödeme seçeneğini seçiyorsunuz. Paypal şu anda Türkiye’de kapalı olduğu için geriye tek seçenek kredi kartı ile satın almak kalıyor.

Dolayısı ile Mythemeshop’tan tema satın almak için mutlaka bir kredi kartı ya da banka kartı (debit card) sahibi olmanız ve kartınızın yurt dışı alışverişlere açık olması gerekiyor.

Tabi kartın aynı zamanda internet alışverişine de açık olması gerekli. Eğer kartlarınız yurt dışı ödemelere ve internet alışverişine kapalıysa bankanızı arayarak kolayca yurt dışı ödemelerine açtırabilirsiniz.

Bu sayfada Credit or Debit Card (Stripe) seçeneğine tıkladığınızda alt tarafa kart bilgilerinizi girebileceğiniz form alanı çıkıyor.

Forma kredi kartı ya da banka kartı bilgilerimizi giriyoruz;

#Card Number: Kredi kartınızın ön yüzünde bulunan büyük rakamların tamamını buraya yazıyorsunuz.

#Expiry Date: Kredi karınızın son kullanım tarihi. Bu bilgi de kartınızın ön kısmında yazar.

#CVV: Kartınızın arka tarafında bulunan, genelde imza alanının üzerine basılmış 3 haneli bir koddur.

Kart bilgilerini girdikten hemen sonra ise Complate Payment butonuna tıklıyor ve ödemeyi gerçekleştiriyoruz.

Mythemeshop Tema Almak - Ödeme Ekranı

Mythemeshop Tema Almak – Ödeme Ekranı

6-Ödeme başarılı olursa, karşınıza hemen altta olduğu gibi bir teşekkür sayfası geliyor. Bu sayfayı atlamak için ise, en üstünde bulunan Mythemeshop resmine tıklayın ve anasayfaya gidin.

Mythemeshop tema satın alma teşekkür ekranı

Mythemeshop Tema Alma – Teşekkür Ekranı

7-Daha sonra ise sağ üst köşede bulunan üye isminizin üzerine mouse ile gelin ve açılan sekmeden Member’s Area kısmına tıklayın.

Mythemesop Üye Ekranına Gitmek

Mythemesop Üye Ekranına Gitmek

8-Son olarak ise, firma yeni üye olduğunuz için önünüze küçük bir anket ekranı getirecektir.

Bu ekranı altamak için ise, alttaki resimde benim işaretlediğim gibi işaretleme yapıp, Finish butonuna tıklayın.

Mythemeshop Tema Alma - Anket Ekranı

Mythemeshop Tema Alma – Anket Ekranı

Extended MemberShip Satın Almak

Bazen MyThemeShop‘tan tek bir tema satın almak yerine, üzerine biraz daha ödeme yapıp, extended membership almak çok daha mantıklı olabiliyor.

Extended Membership üyeliği satın alarak;

• 108+ WordPress temanın ve 18+ WordPress eklentisinin tümünü almış oluyorsunuz.
  • Sadece şu an var olan değil, ileride de eklenecek tema ve eklentileri de alabiliyorsunuz.
  • İstediğiniz ücretli Mythemeshop temasını ya da eklentisini en az 1 ay boyunca sınırsız bir şekilde indirebiliyorsunuz.
  • İndirdiğiniz tüm bu temaları ya da eklentileri aboneliğinizi iptal etseniz bile sınırsız süre, ömür boyu kullanabiliyorsunuz.
  • Tema veya eklentilerin photoshop dosyalarını edinebiliyorsunuz.
  • 7/24 öncelikli desteğe sahip olabiliyorsunuz. Ürünlerle ilgili problemleriniz anında tema kodlayıcıları, yani Mythemeshop ekibi tarafından çözülüyor.
  • Az miktarda fiyat farkları ile tema ve eklentileri birden fazla sitede kullanabiliyorsunuz.

Ancak abonelik planları ile ilgili dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var.

1-Yıllık Extended Membership üyeliği satın aldığınız zaman ilk etapta 1 site için 1 yıllık 108 dolar ödüyorsunuz. Yıl boyunca da devamlı olarak mythemeshop ekibinden premium destek alabiliyorsunuz.

Bu bir yıl boyunca da tüm bu ücretli ürünlere devamlı olarak ulaşabiliyor, güncellemeleri alabiliyorsunuz. 1 yıl sonunda da tekrar 108 dolar ödeyerek extended membership aboneliğinizi 1 yıl daha uzatabiliyorsunuz.

2-Aylık Extended Membership üyeliği satın alırsanız ilk etapta 1 site için 1 aylık 96 dolar ödüyorsunuz. İlk 1 ay için tüm bu ücretli ürünlere devamlı olarak ulaşabiliyorsunuz. Takip eden aylar için her ay 9 dolar ödeyerek yine tüm ürünlere ulaşabiliyor, destek ve güncellemelerden faydalanmaya devam edebiliyorsunuz.

Fakat, aylık ödemelerini kaçırdığınızda ya da ödeme yapmadığınızda Extended Membership planınız iptal oluyor. Tekrar devam etmek için yıllık plandaki gibi 9 dolar ile devam edemiyorsunuz. Yeniden 96 dolarlık bir ödeme yaparak yeni Extended Membership üyeliği almanız gerekiyor.

3-İlk etapta ödeyeceğiniz yıllık Extended Membership üyelik ücreti ve aylık ödeyeceğiniz abonelik ücreti, tema veya eklentileri kullanmak istediğiniz site sayısına göre değişiyor.

Mesela tüm tema ve eklentileri sadece 1 site için kullanacaksanız yıllık üyelikte üyelik ücreti 108 dolar, en fazla 5 ayrı sitede kullanacaksanız yıllık üyelikte üyelik ücreti 180 dolar, en fazla 10 ayrı sitede kullanmak isterseniz yıllık üyelikte üyelik ücreti 228 dolar.

Bu şekilde 50 ayrı siteye kadar üyelik ve abonelik ücretleri değişiyor.

#Aylık Extended Membership planı için;

#Aylık ödediğiniz abonelik ücreti, tema & eklenti desteği ve olur da kullandığınız temaya yeni özellikler eklenir, yani güncellerse, o güncellemeden yararlanın ya da devamlı olarak destek alabilin diye alınıyor.

#Tabii şunu da yapabilirsiniz; aylık plan Extended Membership üyeliğini 1 aylığına satın alıp, firmanın size sunduğu tüm ücretli eklenti ve temaları bilgisayarınıza indirebilir, sınırsız bir şekilde kullanabilir ve her ay destek ve güncellemeler için ödediğiniz ücretini iptal edebilirsiniz.

#Eğer her ay 9 dolarlık ek süre uzatma ücretini iptal ederseniz, extended membership’ten sadece 1 ay kullanabiliyorsunuz.

Neden Extended Membership Almak Mantıklı ?

Ben kendi blogumda herhangi bir MyThemeShop teması kullanmıyorum ( ki Mythemeshop ile keşke blogumu kurarken tanışsaydım ve temamı oradan alsaydım diye hep pişmanlık duyarım ) ancak 3 mythemeshop eklentisin aktif olarak kullanıyorum;

WordPress aboneliği için Wp Subscribe Pro kullanıyorum. Neden bu eklentiyi kullandığımı ve eklentinin kurulumunun ve ayarlarının nasıl yapıldığını WordPress abone ol eklentisi başlıklı yazımdan bulabilirsiniz.

Blog yedeğimi devamlı ve otomatik olarak almak için My WP Backup Pro kullanıyordum. Neden bu eklentiyi kullandığımı, eklentinin kurulumunun ve ayarlarının nasıl yapıldığını WordPress yedek alma başlıklı yazımdan bulabilirsiniz.

İçerik pazarlama için ise, WP Notification Bar kullanıyorum. Neden bu eklentiyi kullandığımı, eklentinin kurulumunun ve ayarlarının nasıl yapıldığını WordPress Duyuru Eklentisi başlıklı yazımdan bulabilirsiniz.

Tabii bu eklentinin her biri 19 dolardan satışa sunuluyor. Keza wordpress temaları da 35 dolardan. Eğer tüm bunları bireysel almak isteseydim. 90 doları aşkın bir ücret ödeyecektim.

Ancak zaten 35 dolara satışa sunulan bir temaya ek olarak 60 dolar daha ödeyerek benim kullandığım ve bunlara ek olarak tüm ücretli eklenti ve temalara da ulaşabiliyorsunuz.

#Yani, eğer MyThemeShop’tan birden fazla ürün alma planınız varsa, o zaman extended membership gerçek anlamda güzel bir çözüm.

Mythemeshop Extended MemberShip Nasıl Satın Alınır ?

1-Öncelikle MyThemeShop linkine tıklayarak firmanın ana sitesine gidin ve sağ üst köşede bulunan Pricing butonuna tıklayın.

Mythemeshop Extended Membership Nereden Alınır

Mythemeshop Extended Membership Nereden Alınır

2-Daha sonra karşınıza hemen altta olduğu gibi fiyat tablosu çıkacaktır. Ve fiyat tablosunda Extended Membership sekmesinin altında yer alan Sign Up Today! butonuna tıklayarak ödeme aşamasına geçebilirsiniz.

Mythemeshop Tema Satın Alma - Fiyat Tablosu

Mythemeshop Tema Satın Alma – Fiyat Tablosu

3-Yönlendiğiniz sayfada Annual Plan (yıllık plan) ve Monthly Plan (aylık plan) tercihlerinden birini seçin. Bu iki plan arasındaki farkı az önce anlatmıştım.

Lisans için site sayısı seçin ve GET EXTENDED MEMBERSHIP butonuna tıklayın.

Mythemeshop Tema Satın Alma - Plan Seçimi

Mythemeshop Tema Satın Alma – Plan Seçimi

4-Üyelik ve satın alma süreci hemen üstte ( Mythemeshop tema satın almak başlığı altında ) nasıl anlattıysam, o şekilde yapılıyor. Değişen bir şey yok.

Mythemeshop Tema İndirme ( Satın Alınan Temayı İndirme )

1-Satın alma sonrası sağ üstteki üyelik isminiz üzerine gelip Member’s Area seçeneğine tıkladığınızda, Downloads sekmesinde, eğer tek bir tema satın aldıysanız, aldığınız temayı Active Premium Resources başlığı altında görecek,

Eğer Extended MemberShip aldıysanız da, Active Premium Resources başlığı altında tüm ücretli tema ve eklentileri göreceksiniz.

Mythemeshop Tema İndirme

Mythemeshop Tema İndirme

2-Fare ile tema isminin üzerine geldiğinizde ise hemen sağ tarafında View Download & Installation Instructions butonu açılacaktır. Bu butona tıkladığınızda ise karşınıza şu şekilde bir ekran çıkacak;

Mythemeshop Tema Dosyası İndirme

Mythemeshop Tema Dosyası İndirme

Theme Filesbutonu ise, aldığımız temayı wordpress sitemize kurmak için gerekli olan zip dosyasına ulaşmamızı sağlayacaktır.

Theme Files linkine tıkladıktan hemen sonra indirme işlemi başlayacak ve aldığınız temayı bilgisayarınıza indirmiş olacaksınız.

Mythemeshop Tema Kurulumu

Bilgisayarınıza indirdiğiniz tema dosyasını nasıl kuracağınızı firma çektiği video ile anlatmış. O video’yu da hemen altta ekledim. Video ingilizce ancak, hareketleri takip ederek nasıl yükleyeceğini anlayabilirsiniz.

Ya da video’nun hemen altında bulunan yazılı anlatımı da takip edebilirsiniz. Tercih sizin.

MyThemeShop ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Çok Çok Çok Önemli:Mythemesop üzerinden sadece bir tema ya da eklenti alırsanız, siz otomatik yapılan aboneliğinizi iptal etmedikçe, sadece başlangıçta değil her yıl bir ücret ödersiniz !

Mesela tek bir temayı, tek bir site lisansı ile başlangıçta 35 dolara satın aldınız diyelim. Her ne kadar o temayı ömür boyu tek bir site için kullanma hakkınız olsa da satın aldıktan bir yıl sonra tema destek ve güncellemelerini alabilmek için 1 yıllık daha (devam eden her yıl için de) 19 dolarlık bir ödeme daha yapmanız gerekir.

Aynı şekilde Mythemesop üzerinden extended membership alırsanız (aylık veya yıllık), siz otomatik yapılan aboneliğinizi iptal etmedikçe, her ay veya her yıl abonelik planınıza göre bir ücret ödersiniz ! (Aylık üyelikte her ay 9 dolar – yıllık abonelikte her yıl 108 dolar )

Ekstradan her yıl ya da her ay alınan bu ücret destek ve tema güncellemelerini alabilmeniz içindir.

#Ancak eğer ben sadece bir kez ücret ödemek istiyorum, bir de ekstradan her yıl için 19 dolar ödemek istemiyorum. Her yıl destek veya gelecek tema güncelemelerini de istemiyorum zaten diyorsanız,

#Satın almada otomatik olarak yapılan bu otomatik yenileme aboneliğini iptal etmeniz gerekli.

Onu da; Member’s Area >> Payments & Subscriptions sekmesi altında bulunan Active Subscriptions sekmesinden, manage subscription kısmının hemen altında bulunan Cancel butonuna tıklayarak yapabilirsiniz.

Mythemeshop abonelik nasıl iptal edilir

Cancel
linkine tıklar tıklamaz karşınıza açılır pencerede bu aboneliği iptal edip etmediğinizi son kez onaylamak üzere Yes / No şeklinde bir kısım gelecek. Bu kısma da Yes diyerek aboneliğinizi iptal edebilrisiniz.

MyThemeShop Lisans Durumları

1: Lisanlar Domain’e mi Yapılıyor?

Mythemeshop’tan aldığınız temalar hem isme hem de domain adresine lisanslanır. Temayı sitenizde aktifleştirmek için temayı yükledikten sonra theme options ( tema ayarları ) kısmına girdiğinizde karşınıza mythemeshop üyelik bilgilerinizi soran bir ekran gelecektir. Üyelik bilgilerinizi girdikten sonra tema sitenizde aktif olacaktır.

2: Mythemeshop’tan alınan temayı kaç site için kullanabilirim?

Tema ya da eklentilerinizi kullanabileceğiniz site sayısı, satın alım yöntemlerinize göre değişiyor.

Eğer herhangi bir abonelik planı almadan sadece tek bir tema ya da eklenti aldıysanız, bu eklenti & temanızı satın alma adımında belirttiğiniz site sayısı kadar farklı sitede kullanabiliyorsunuz.

Tek bir tema ya da eklenti alırken, satın alma adımında 1 site seçtiyseniz sadece 1 sitede, 5 site seçtiyseniz size ait olsun olmasın 5 farklı sitede satın aldığınız ürünleri kullanabilirsiniz.

Eğer aylık ya da yıllık abonelik planlarından birini aldıysanız, satın alma adımında seçtiğiniz site sayısı kadar ayrı sitelerde eklentileri ya da temaları kullanabilirsiniz.

Yıllık ya da aylık plan aboneliği satın alma adımında 5 site için seçim yaptınız. Tüm tema ve eklentileri, size ait olsun olmasın 5 ayrı sitede de kullanabilirsiniz.

# Mesela siz WordPress siteleri yapıp satan birisiniz. Müşteriler için yaptığınız sitelerde, eğer satın alma adımlarında lisans seçeneklerinde birden fazla site seçtiyseniz, satın aldığınız temayı müşterilerinizin sitelerinde de kullanabiliyorsunuz.

3: Mythemeshop temaları ne kadar süre kullanılabilir?

Lisanslar süresizdir. İstediğiniz süre boyunca temaları kullanabilirsiniz. Sadece seçtiğiniz abonelik planlarına göre destek ve güncelleştirme alabilirsiniz.

MyThemeShop İade Durumları

1: Mythemeshop Temasını İade Edebiliyor muyuz?

Eğer temayı satın aldıktan sonra 30 gün içerisinde “Tema hatalı, tema çalışmıyor, güvenlik açığı var, tema yapımcıları destek vermiyor” gibi sebepler ile iade başvurusunda bulunursanız iade alabilirsiniz.

30 gün geçtikten sonra hiç bir şekilde iade alamıyorsunuz. Dediğim gibi iade almanız için de mutlaka geçerli bir sebebiniz olması gerekiyor. Temanızın yüklediğinizde düzgün çalışmaması, bozulmaların olması gibi.

MyThemeShop Destek ve Türkçeleştirme Durumları

MyThemeshop’ta eğer tek bir tema satın alırsanız tema desteği 1 yıl, Extended MemberShip planları için ise 1 aydır. Tabii bu süreler tema satın aldıktan sonra aboneliği iptal ederseniz geçerli olan süreler.

Aboneliğinizi devam ettirirseniz, yani bunun için bir ücret öderseniz devamlı olarak destek ve güncellemeleri alabilirsiniz.

1: Mythemeshop Temalarının Türkçe desteği var mı?

Bazı temalarının kontrol panellerinde çeviri için bir Translation adında bölüm bulunuyor. Buradan kolaylıkla sitede kullanılan her bir kelimenin çevirisin yapabilirisiniz.

2: Eğer translation kısmı yoksa da; Tema Türkçeleştirme başlıklı yazıma bakarak bu konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

WordPress Temaları İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

#Themeforest Nedir? Nasıl Tema Alınır?: Themeforest’tan tema almak başlıklı yazımı takip ederek, themeforest’a dair herşeyi öğrenebilirsiniz.

#Ücretli Temalar Nereden Alınır?: Ücretli WordPress Temaları Satan Siteler başlıklı yazımda yer alan firmalardan tema satın alabilirsiniz.

#Wordpress Tema Yükle Butonu Yok?: Eğer siz de wordpress sitenizde Admin Paneli >> Görünüm >> Temalar kısmında en üstte yer alan Yeni ekle ya da Tema Yükle butonu yok ise;

Bunun sebebi, wordpress.org değil de wordpress.com kullanıyor oluşunuz. WordPress.com ücretsiz olmasından dolayı tema yükleme kısıtlaması mevcut.

WordPress.org mu yoksa wordpress.com
mu başlıklı yazımı takip ederek, wordpress com ile org arasındaki farkı detaylı şekilde öğrenebilirsiniz.

Ayrıca, wordpress.com’dan wordpress.org’a geçiş başlıklı yazımı takip ederekte, wordpress sitenizi sorunsuz bir şekilde .com’dan .org’a taşıyabilirsiniz.

#Tema Değişikliği Nasıl Yapılır?: Güvenli bir şekilde hiç bir veri kaybına uğramadan tema değiştirmek istiyorsanız, Tema Değiştirme başlıklı yazıma bakabilirsiniz.

#Tema Nasıl Yüklenir?: WordPress Tema Yükleme başlıklı yazımı takip ederek kolaylıkla temalarınızı kurabilirsiniz.

#Sen Hangi Temayı Önerirsin?: Bunca yıllık tecrübe söylüyorum ki tema seçimi yaparken, kesinlikle tasarım ikinci aşamada olsun. Önemli olan sitenin nasıl göründüğü değil, içerik kalitesidir.

İçeriğiniz kalitesini ise SEO uyumlu ve hızlı bir tema ile desteklediğiniz zaman, google’da üst sıralara çıkmak adına muazzam başarılar elde edeceksinizdir. Peki öyle temaları nasıl bulacağız? Buyrun: En hızlı ve SEO uyumlu wordpress temaları

Umarım MyThemeShop Tema Almak | İndirme | Kurulumu | Dev Rehber ! başlıklı yazımı yararlı bulmuşsunuzdur. Teşekkürlerinizi, yazımı sosyal mecralarda paylaşarak gösterebilirsiniz. Bu benim için fazlasıyla yeterli olacaktır.

MyThemeShop Tema Almak | İndirme | Kurulumu | Dev Rehber ! Burak Oran