Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Müzikte web3 devrimi: NFT öncüleri Snoop Dogg ve Steve Aoki'nin yeni NFT albümü

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
NFT öncüleri Snoop Dogg ve Steve Aoki'den pek çok kez bahsettik. Hatırlarsanız, Mart 2021'de T-Mobile'ın eski CEO'su Legere, Steve Aoki'nin NFT eserini 888 bin 888 dolara satın aldı. Snoop Dogg ise NFT koleksiyonu ve metaverse oyunlarının yanı sıra geçtiğimiz aylarda bir NFT plak şirketi adımı attı. Ayrıca Snoop Dogg ve Steve Aoki'nin NFT koleksiyonları, ünlülere ait en değerli 5 NFT portföyü arasında yer alıyor.

Sanatçıların NFT alanını nasıl sahiplenebileceğini gösteren Snoop Dogg ve Steve Aoki şimdi de yeni bir NFT albüme imza atıyor. Steve Aoki, geçtiğimiz günlerde paylaştığı bir tweet ile bu harika haberi hayranlarına duyurdu.

The first 2 tracks from the forthcoming Steve Aoki n @SnoopDogg present Alpha Doggz Da Da EP will premiere this Thursday. One song will be airdropped to Snoop Stashbox token holders and another to @a0k1verse Passport holders. Full EP Details coming soon. Only on @GoGalaMusic pic.twitter.com/fvKwiov9bi

— Steve Aoki (@steveaoki) May 18, 2022Alpha Doggz Da Da albümünün detayları​


Alpha Doggz Da Da albümünü, her iki sanatçının da diğer NFT projelerinden NFT almış koleksiyonerlere yeni imkanlar sunuyor. Eğer Snoop Stashbox token'ınız ya da Aokiverse Passport NFT'niz varsa, şarkıyı airdrop üzerinden ücretsiz olarak edinebiliyorsunuz.

Kademeli olarak yayınlanması planlanan albümün ilk iki şarkısı önümüzdeki hafta piyasaya sürülecek.

Bu arada NFT albüm konusunda bu Snoop Dogg'un ilk adımı değil. Snoop Dogg ve Wiz Khalifa, 8 şarkılık NFT projesiyle gündeme geldi. Ape Drops isimli proje yalnızca ApeCoin sahiplerine sunuluyor. Bored Ape Yacht Club'ın başarısı yeni pazarlama taktikleriyle kendini göstermişti.

Üstelik yakın zamanda Snoop Dogg, satın aldığı Death Row Records'u bir NFT plak şirketi olarak konumlandırmayı planladığını açıklamıştı. Bununla beraber ünlü rap sanatçısı, Death Row Records'tan çıkan bazı albümleri, Apple Music ve Spotify gibi müzik yayın platformlarından kaldırdı.

Alpha Doggz Da Da albümü, Gala Games’in müzik şirketi Gala Music tarafından destekleniyor. Bu noktada Gala Music'in Snoop Dogg ile yeni bir projeye daha imza atacağını belirtmekte fayda var. Snoop Dogg, Ice Cube, TooShort ve E40 özel bir NFT projesi için bir araya gelecek.

Geleneksel müzisyenlerden farklı olarak Snoop Dogg ve Steve Aoki'nin yeni albümünü NFT olarak yayınlaması, NFT pazarlama süreçlerinin müzik sektörünü nasıl dönüştürdüğünü gösteriyor. Uzun vadede her sanatçının yeni albümünü kendi NFT topluluğuna açması, NFT topluluklarının daha fazla ilgi görmesiyle sonuçlanacak. Aynı şekilde Apple Music, Spotify ve Amazon Music gibi platformlara gösterilen ilginin azalması da olası.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.