Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi MoonPay'in yatırım turuna ünlü akını: Bruce Willis, Justin Bieber, Paris Hilton, Gwyneth Paltrow ve dahası

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
MoonPay'in blockchain tabanlı varlıkların satın alınmasında ünlüler için adeta bir kripto "Concierge" hizmeti sunduğunu sizlere aktarmıştık. MoonPay, Justin Bieber, Chainsmokers, Drake, Eva Longoria, Jason Derulo, Kate Hudson, Bruce Willis, Paris Hilton, Gwyneth Paltrow ve Matthew McConaughey'in de yer aldığı yatırım turunda 86.7 milyon dolar yatırım aldı. Bu yeni yatırım turu ile şirketin toplam yatırım miktarı 642 milyon dolara yükseldi.

2021'in Ekim ayında A serisi yatırım turuna başlayan MoonPay'in, turu 15 Aralık 2021'de 555 milyon dolar ile kapattığını hatırlatalım. Tiger Global ve Coatue liderliğinde gerçekleşen tura Thrive Capital ve Paradigm gibi yatırım şirketleri de katılım göstermişti. Bu şirketlerin yanı sıra Ashton Kutcher ve Madonna'nın menajeri Guy Oseary'nin yatırım şirketi Sound Ventures da turda yerini almıştı. Yatırım ile beraber MoonPay'in değerlemesinin 3.4 milyar dolara ulaştığını da hatırlatmakta fayda var.

NFT dünyasının ünlü koleksiyonu Bored Ape Yatch Club'ın yatırımcıları arasında yer alan MoonPay, şimdiye kadar koleksiyonun tanınırlığını artırmakta da önemli bir rol üstledi. Örneğin, şu anda MoonPay'in yatırımcılarına katılan Gwyneth Paltrow, Ocak ayında girişimin Concierge hizmetine teşekkür etmişti.

Joined @BoredApeYC ready for the reveal? Thanks @moonpay concierge pic.twitter.com/gzm1JQEHHF

— Gwyneth Paltrow (@GwynethPaltrow) January 26, 2022MoonPay'in Concierge hizmeti kadar büyüme verileriyle de öne çıktığını belirtelim. Şirketin paylaştığı verilere göre, 2 binden fazla kripto işleminin gerçekleşmesini sağlayan MoonPay, 5 milyondan fazla müşteriye sahip. Şirketin büyüme oranı ise yüzde 1700 olarak öne çıkıyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.