Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Mobil oyun ve yazılım odaklı yerli girişim: ArkheTech

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
Mobil uygulama, oyun, VR ve AR uygulama, 3D modelleme, çizgi film animasyon ve tanıtım filmi hizmetleri sunan bir Ar-Ge firması olarak karşımıza çıkan ArkheTech, 2020 yılının Eylül ayında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Teknokent’i içinde kuruldu.

Eğitici, öğretici ve tanıtıcı yazılımlar ve oyunlar üretme hedefi ile birlikte Yavuz Pullukcu, Yasin Kaya, Batuhan Köksal ve Şadi Burak Çelikez tarafından kurulan ArkheTech, şu ana kadar Latmos Explorer ve Memory Match Royale isimli iki oyun geliştirdi.

3-13 yaş arasındaki çocuklara yönelik olarak geliştirilen Latmos Explorer oyunu, çocuklara programlama ve kodlama dilinin temelini öğretirken, aynı zamanda Aydın bölgesinin doğal, kültürel ve tarihi güzelliklerini tanıtmayı amaçlıyor. ArkheTech ekibinin Latmos Explorer oyununu yaklaşık 6 ay içinde geliştirdiğini de ekleyelim.


Temelinde eğitim odaklı mobil oyunlar ile rakip konumda bulunan Latmos Explorer, odağına tarih ve kültürü alarak rakiplerinden farklılaşıyor. Latmos Explorer, çocuklara kodlamanın mantığını öğrenirken aynı zamanda insanlığın ortak mirasını öğretmeyi de hedefliyor. Latmos Explorer oyunu hem iOS hem de Android platformlarında yer alıyor.

ArkheTech ekibi tarafından bizimle paylaşılan bilgilere göre girişimin 2022 yılı içinde melek yatırımcılardan 100 bin euro yatırım aldığını da ekleyelim. Alınan yatırım ise altyapı, ofis, yazılım giderleri, mobilite gibi unsurları geliştirmek için kullanıldı.

VR, AR, yazılım ve animasyon gibi konularda B2B olarak hizmet veren ArkheTech, mobil oyunlarda ise B2C modeliyle direkt olarak kullanıcıyla temas halinde olmayı tercih ediyor. ArkheTech, gelecekte şirketi çeşitli teknoloji departmanlarını temsil edecek şekilde birkaç alt şirkete bölmeyi ve dünyanın çeşitli yerlerinde şirketleşerek uluslararası bir şirketler grubu haline gelmeyi hedefliyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.