Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forum'a kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Milyar Dolarlık Victory Capital Kripto Para Piyasasına Giriyor

E

elif tanriverdi

Misafir
Yönetimi altında 157.1 milyar dolar değerinde varlık bulunduran Victory Capital; kripto para piyasasına giriş yapmak için Nasdaq ve Hashdex ile anlaşma yaptığını duyurdu.

Global varlık yönetim firması olan Victory Capital; nitelikli yatırımcıları için Nasdaq Crypto Index’ten (NCI) direkt veri alan özel bir fon kurmayı planladığını çarşamba günü duyurdu. NCI; Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Chainlink, Bitcoin Cash, Uniswap, Stellar Lumens ve Filecoin’den oluşuyor.

Tüm bunlara ek olarak Nasdaq’taki Bitcoin ve Ethereum fiyat endekslerinin temel alınacağı; özel fonlar için trading ya da varlık yönetim hizmetini Hashdex ile sağlayacaklar.

VictoryShares’in Başkanı Mannik Dhillon; kripto para gibi çeşitli varlıkların yer aldığı portföylerin geçerli bir varlık sınıfı olmadığını söyledi. Ayrıca şirketin planları hakkında açıklama yaptı. Açıklamaya göre, yatırımcılar, NCI’yı izleyen portföye yatırım yaparak kripto para piyasasına paralel şekilde getiri alabilir; olgunlaşmaya devam eden bu pazarın içinde birkaç farklı dijital varlığa da erişim sağlayabilirler.

Son olarak Dhillon, kripto para planlarını daha geniş müşteri kitlesine yaymak için alternatif yollar izleyebileceklerini ve bu konuda araştırmalarının sürdüğünü açıkladı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam