Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Milyar Dolarlık Victory Capital Kripto Para Piyasasına Giriyor

E

elif tanriverdi

Misafir
Yönetimi altında 157.1 milyar dolar değerinde varlık bulunduran Victory Capital; kripto para piyasasına giriş yapmak için Nasdaq ve Hashdex ile anlaşma yaptığını duyurdu.

Global varlık yönetim firması olan Victory Capital; nitelikli yatırımcıları için Nasdaq Crypto Index’ten (NCI) direkt veri alan özel bir fon kurmayı planladığını çarşamba günü duyurdu. NCI; Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Chainlink, Bitcoin Cash, Uniswap, Stellar Lumens ve Filecoin’den oluşuyor.

Tüm bunlara ek olarak Nasdaq’taki Bitcoin ve Ethereum fiyat endekslerinin temel alınacağı; özel fonlar için trading ya da varlık yönetim hizmetini Hashdex ile sağlayacaklar.

VictoryShares’in Başkanı Mannik Dhillon; kripto para gibi çeşitli varlıkların yer aldığı portföylerin geçerli bir varlık sınıfı olmadığını söyledi. Ayrıca şirketin planları hakkında açıklama yaptı. Açıklamaya göre, yatırımcılar, NCI’yı izleyen portföye yatırım yaparak kripto para piyasasına paralel şekilde getiri alabilir; olgunlaşmaya devam eden bu pazarın içinde birkaç farklı dijital varlığa da erişim sağlayabilirler.

Son olarak Dhillon, kripto para planlarını daha geniş müşteri kitlesine yaymak için alternatif yollar izleyebileceklerini ve bu konuda araştırmalarının sürdüğünü açıkladı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.