Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

MicroStrategy 660 Bitcoin Satın Aldı

  • Konbuyu başlatan Aylin Canel
  • Başlangıç tarihi
A

Aylin Canel

Misafir
MicroStrategy 660 Bitcoin Satın Satın Aldı

ABD’li yazılım şirketi MicroStrategy, 2020 Ağustos’undan bu yana düzenli Bitcoin alımlarıyla biliniyor. Şirket yaptığı resmi açıklama ile yeni bir Bitcoin alımı daha yaptığını duyurdu.

Bitcoin maksimalisti Michael Saylor MicrosStrategy bilançosuna 660 BTC daha ekledi. Saylor konuya ilişkin Twitter üzerinden açıklama yaptı. Yapılan açıklamaya göre Bitcoin’ler için 25 milyon dolar ödenmiş.


MicroStrategy has purchased an additional 660 bitcoins for ~$25.0 million in cash at an average price of ~$37,865 per #bitcoin. As of 1/31/22 we #hodl ~125,051 bitcoins acquired for ~$3.78 billion at an average price of ~$30,200 per bitcoin. $MSTRMicroStrategy Acquires Additional 660 Bitcoins

— Michael Saylor
⚡
(@saylor) February 1, 2022


Şirketin Bitcoin adedi son alımla birlikte 125 bin 51 oldu. Bitcoin alımları için ise toplamda 3.8 milyar dolar harcandı. Son alınan Bitcoin’lerin ortalama alım fiyatı 37 bin 865 bin dolar.

Şirketin finans yöneticisi Phong Le yaklaşık bir hafta önce verdiği bir röportajda; şirketin fiyat düşüşlerine rağmen Bitcoin almaya devam edeceğini belirtmişti. MicroStrategy’nin politikası hakkında ise “Al ve elinde tut” şeklinde ve bunu değiştirmeyi düşünmediklerini söylemişti.
MicroStrategy, Eylül ayında 5050, Kasım ayında 7002, Aralık’ta ise 1914 Bitcoin aldığını açıklamıştı. Son dönemdeki alımlar şirketin her ay Bitcoin alıp almayacağının da tartışılmasına neden oluyor. Saylor Ocak ayındaki açıklamasında fiyat düşüşlerine rağmen hiçbir satış yapmayacaklarını belirtmişti.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!MicroStrategy 660 Bitcoin Satın Aldı yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.