Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Microsoft Teams, üç boyutlu sanal gerçeklik toplantılarını desteklemeye başlıyor

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
Günümüzde, teknolojinin hızla ilerlemesiyle birlikte, online toplantılar iş dünyasında önemli bir yer edinmeye başladı. Geleneksel toplantılar zaman ve mekan sınırlamalarına tabi oluyorken, online toplantılar katılımcılara esneklik ve kolaylık sunarak bu sınırlamaları ortadan kaldırıyor. Üstelik online toplantılara eklenen yeni özellikler, geleceğin bilim kurgu dünyasının günümüzde nasıl bir gerçekliğe dönüştüğünü anlamamıza da yardımcı oluyor. Microsoft Teams'in toplantılara getirdiği üç boyutlu sanal gerçeklik özellikleri de bu alanda önemli bir adım olarak karşımıza çıkıyor.

Microsoft, sürükleyici üç boyutlu toplantılarını Microsoft Teams içinde başlatıyor. Şirketin karma gerçeklik platformu olan Microsoft Mesh, ön izlemeden çıkıyor ve insanların sanal gerçeklik başlığı olsun ya da olmasın sanal alanlarda bir araya gelmelerini sağlamak için Teams'e entegre ediliyor.


Teams'deki üç boyutlu Mesh toplantıları en iyi şekilde bir sanal gerçeklik başlığı ile çalışıyor ve Microsoft şu anda yalnızca Meta'nın Quest cihazlarını destekliyor. Üç boyutlu sanal toplantılardaki uzamsal ses özelliği, sanal bir alanda diğer iş arkadaşlarınızdan uzaklaşarak bir ofiste yapacağınız türden özel konuşmalar yapma yeteneğini taklit ediyor. Kısacası sunulan bu üç boyutlu ortam, uzaktan çalışmayı sanal bir alanda ofis ortamına getiriyor da diyebiliriz.

Teams'deki sürükleyici alanlar da dahil olmak üzere tüm standart Mesh özellikleri Microsoft Teams iş planları tarafından kullanılabiliyor. Özel bir sürükleyici alan dağıtmak istiyorsanız Teams Premium lisansı almanız gerekiyor.

Microsoft, Mesh'i kullanan şirketler arasında Accenture, BP, Takeda ve Mercy Ships gibi isimlerin olduğunu belirtiyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.