Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Microsoft, Internet Explorer’ın Tüketici Sürümünü Kullanımdan Kaldırdı

Theaa

Uzman Üye
Uzman Üye
Internet Explorer 11, 15 Haziran 2022’de destek kapsamından çıkarıldı. Bugün kullandığınız aynı Internet Explorer 11 uygulamaları ve siteleri, Microsoft Edge’de Internet Explorer modunda açılabilir.

İnternet Explorer 1995’te Windows masaüstü bilgisayarlarında piyasaya sürüldü ve 2004’te pazarın %95’ini ele geçirdi. Şimdi ise Google Chrome, Apple’ın Safari ve Mozilla Firefox baskın.

Kullanıcılar Google , Facebook ve YouTube gibi platformlarda gezinmek için yeni uygulamaları ele geçirdikçe, Chrome ve Firefox gibi daha hızlı tarayıcıların piyasaya sürülmesiyle Internet Explorer’ın popülaritesi azaldı.

Akıllı telefonların yükselişi, Apple’ın önceden yüklenmiş Safari tarayıcısı ve Android telefonlarda Google Chrome’un internet erişimini ve kullanımını mobil alana kaydırmaya yardımcı olmasıyla muhtemelen ölümcül darbeyi getirdi.

Microsoft’a bağlı kalmak isteyen kullanıcılar, Windows 10’un yanı sıra 2015’te piyasaya sürülen Microsoft Edge’e yönlendiriliyor.

Microsoft , eski masaüstü tarayıcısına erişimin Windows 8.1, Windows 7 Genişletilmiş Güvenlik Güncelleştirmeleri ve Windows 10’un sınırlı sürümleri dahil olmak üzere eski Windows sürümlerinde sürdürüleceğini söylüyor.The post Microsoft, Internet Explorer’ın Tüketici Sürümünü Kullanımdan Kaldırdı appeared first on GLOBALNET Blog Sitesi.

Kaynak : Globalnet
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.