Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Microsoft, GPT-3 ile Power Apps yazılımında doğal dili hazır koda dönüştüren özelliğini duyurdu

G

Gözde Ulukan

Misafir
Microsoft, kullanıcıların bilgisayar kodu veya formül yazmayı bilmelerine gerek kalmadan uygulamalar oluşturmalarına yardımcı olacak, OpenAI tarafından geliştirilen güçlü doğal dil modeli olan GPT-3 tarafından desteklenen ürününün ilk özelliklerini açıkladı. Bahsi geçen ürünün, şirketin Power Apps yazılımında doğal dili hazır koda dönüştüren yardımcı bir özellik olduğunu belirtelim.

Bu kapsamda GPT-3, kodlama deneyimi çok az olan veya hiç olmayan kişilerden, derin programlama uzmanlığına sahip profesyonel geliştiricilere, iş üretkenliğini artırmak için uygulamalar geliştiren Microsoft Power Apps ile entegre edilecek. Örneğin, yapay zeka destekli yeni özellikler, bir e-ticaret uygulaması oluşturan bir çalışanın konuşma dilini kullanarak bir programlama hedefini tanımlamasına olanak tanıyacak. Power Platform'un açık kaynak programlama dili olan Microsoft Power Fx formülüne dönüştürmek için geliştiriciye seçenekler sunacak.


Microsoft, Microsoft Azure üzerinde çalışan, Azure Machine Learning tarafından desteklenen ve yeni yönetilen uç noktalar özelliğinin ilk dahili kullanımlarından biri olan GPT-3'ün, kurumsal ölçekte gerçek dünya için iş ihtiyaçlarını nasıl çözebileceğini gösteren ilk uygulamalardan biri olduğunu söyledi.


Microsoft'un kendi blogunda kaleme alınan yazıya göre bağımsız bir yapay zeka araştırma ve dağıtım şirketi olan OpenAI tarafından geliştirilen GPT-3, yalnızca Azure üzerinde çalışıyor. Özelliklerin bir kişinin uyguladıkları kodu anlama ihtiyacının yerini almayacağı, ancak Power Fx programlama dilini öğrenen kişilere ihtiyaç duydukları sonucu elde etmek için doğru formülleri seçmelerine yardımcı olmak için tasarlandığı belirtiliyor.

Microsoft Build'de duyurulan yeni özellikler ilk olarak haziran ayı sonunda, ön izleme olarak Kuzey Amerika'da İngilizce dilinde sunulacak.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.