Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Microsoft, Copilot'a GPT-4 Turbo ve DALL-E 3 desteği ekledi

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Microsoft, paylaştığı bir blog gönderisi ile Copilot'a yeni özellikler ekleneceğini açıkladı. Microsoft Yönetici Başkan Yardımcısı Yusuf Medhi'nin kaleme aldığı yazıya göre; yeni özelliklerin yanı sıra OpenAI'ın en güncel modelleri de Copilot'ta yerini alacak. Bu kapsamda Copilot, GPT-4 Turbo ve DALL-E 3 desteğine ve yeni bir kod yorumlama özelliği kavuşurken, Bing'de Derin Arama fonksiyonu da yayına alınacak.

Copilot, yanıtlarında GPT-4 Turbo modelden faydalanabilecek. Böylece Copilot, bağlam pencerisini 128 bin token'a genişletmiş olacak. Geniş bağlam penceresi sayesinde Copilot sorguları daha iyi anlayarak daha iyi yanıtlar verebilecek.

Microsoft'un belirttiğine göre; DALL-E 3 ise Bing Image Creator ve Copilot'ta yerini alıyor. Bundan böyle kullanıcılar Copilot üzerinden de yapay zeka destekli görsel üretiminde bulunabilecek.

Ayrıca Copilot'ın kod yorumlama özelliği sayesinde yapay zeka destekli sohbet robotundan daha doğru hesaplama, veri analizi ve hatta kod alınması mümkün olacak. Microsoft'un ifadesine göre Copilot, karmaşık, doğal dil istemlerinizi yanıtlamak için kod yazacak, bu kodu korumalı bir ortamda çalıştıracak ve sonuçları size daha kaliteli yanıtlar vermek için kullanacak. Ayrıca Copilot'a dosya yükleyebilecek ve aynı şekilde Copilot'tan dosya indirebileceksiniz. Böylece Bing arama sonuçlarının yanı sıra kendi verileriniz ve kodlarınızla da çalışabileceksiniz.


Bing'e gelen derin arama fonksiyonu ise karmaşık konular için optimize edilmiş arama sonuçları sunmak üzere GPT-4'ün gücünden yararlanıyor. Kullanıcılar Derin Arama'yı etkinleştirdiğinde, arama sorguları daha kapsamlı açıklamalar ile genişletiliyor.


Copilot kenar çubuğuna sahip olan Microsoft Edge'de de bir takım yenilikler mevcut. Microsoft Edge, web sitelerinin metin girişi içinde metin oluşturma özelliğine de sahip oluyor. Buna ek olarak artık YouTube'da izlediğiniz videoları özetlemek için Microsoft Edge'de Copilot'u kullanabilirsiniz.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.