Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto Metaverse’e İlişkin Patentlerin Çoğunluğuna ABD ve Güney Kore Başvurdu

  • Konbuyu başlatan Batuhan Dursun
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
B

Batuhan Dursun

Misafir
metaverse-the-new-reality-1-1-1.png

Nikkei Asia’nın bilgilerine göre; 2016 yılından beri metaverse’e ilişkin yapılan patent başvurularının birçoğunu, Amerika ve Güney Koreli şirketler oluşturdu.

Nikkei Asia ve araştırma şirketi Cyber Creative Institute tarafından yapılan bir ankete göre; 2016 yılından bu yana metaverse, sanal gerçeklik teknolojilerine ilişkin yapılan patent başvurularının yüzde 75’ini, ABD ve Güney Koreli şirketler oluşturdu. Dünya genelinde metaverse bağlantılı 7 binin üzerinde patent başvurusu var. Bu başvuruların yüzde 57’sini ABD merkezli şirketlerin; yüzde 19’luk gibi bir kısmı ise Güney Koreli şirketlerin oluşturduğu biliniyor.

Liste içerisinde Güney Kore’yi, yüzde 12’lik bir oranla Çin ve yüzde 8’lik bir oranla Japonya merkezli şirketler takip ediyor. Güney Kore teknoloji devi LG Electronics, 2016 yılından beri bu alanda en fazla patent başvurusunda bulunan şirket olarak zirveyi korudu. Listenin devamında, Samsung yer aldı.

Apple, Microsoft, Meta, ve Intel en çok patent başvurusu yapan şirketler arasında yer aldı


Amerika merkezli teknoloji devleri Microsoft, Meta, Intel ve Apple da metaverse, sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik alanlarında en çok patent başvurusunda bulunan ilk 20 şirket arasında yer aldılar.
Japonya merkezli Sony ve Çin merkezli Huawei de benzer şekilde ilk 20 şirket arasına girmeyi başardı.

En son gelişmelerden haberdar olmak için web sitemizi, Twitter hesabımızı ve instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.

Metaverse’e İlişkin Patentlerin Çoğunluğuna ABD ve Güney Kore Başvurdu yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.