Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Metaverse ve VR oyun girişimleri için 50 milyon dolarlık fon: Tower 26

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Oyun şirketlerine yaptığı yatırımlar ile tanınan Foundation 9 Entertainment'ın eski CEO'su ve kurucusu Jon Goldman, Tower 26 isimli 50 milyon dolarlık fonunu duyurdu. Tower 26, Metaverse ve VR oyun girişimlerine yatırım yapacak. Fonun kurucusu Jon Goldman, yatırımların metaverse girişimlerine kıyasla ağırlıklı olarak sanal gerçeklik (VR) oyunlarına yapılacağını belirtiyor.

Tower 26'in tohum yatırımlarının yanı sıra devam niteliğinde tamamlayıcı yatırımlar yapacağını da ekleyelim. Şimdiye kadar 10 milyon sanal gerçeklik başlığı satılmış olması, fonun sanal gerçeklik oyunlarına odaklanmasını da açıklıyor. Goldman, sanal gerçekliğin yakın zamanda geniş kitlelere ulaşmaya başlayacağını düşünüyor.

Tower 26 neden sanal gerçeklik oyunlarına odaklanıyor?​


Fonun sadece sanal gerçeklik ya da metaverse'e değil de özellikle oyuna odaklanmasının sebebi ise sektörün kazandığı deneyim. Goldman, 2015'e kıyasla oyun sektöründe artık daha deneyimli girişimcilerin ve oyun geliştiricilerinin yer aldığını vurguluyor.

Yine de blockchain oyunlarının yıldızı yükselirken, Tower 26'in özellikle VR oyunlara odaklanması dikkat çekiyor. VR oyun üreticileri ise henüz satış açısından beklenilen noktaya gelmiş değil. Öte yandan geçmiş yıllarla karşılaştırıldığında pazarın çok daha iyi bir nokta olduğu söylenebilir. Goldman, tam da bu noktada VR oyunların büyüme verilerine dikkat çekiyor.

Goldman ayrıca Meta'nın VR başlıklara yatırım yapmaya devam edeceğini dile getiriyor. Sony'nin PlayStation VR başlığı ile harika bir iş çıkardığını düşünen Goldman, Pico ve Apple'ın VR başlık üretimine başlaması pazarın hareketleneceğini aktarıyor. Özellikle Apple'ın pazara giriş yapmasının, pazarın ilerlemesinde önemli bir role sahip olacağını da sözlerine ekliyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.