Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Metaverse için Meta uygulama ailesi yerine geçen "Meta hesapları" tüm kullanıcılara açılıyor

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
"Facebook ile giriş yap" seçeneğinin yerini "Meta hesapları"na bıraktığını sizlere geçen ay aktarmıştık. Şirket bugün paylaştığı bir blog gönderisi ile "Meta hesapları"nın tüm kullanıcılara açıldığını duyurdu. Bu güncellemeyle birlikte Meta hesapları ve Meta Horizon Profilleri şirketin VR sistemine giriş yapmak için kullanılan Facebook ve Instagram hesaplarının yerini alacak. Meta hesaplarını tüm dünyadaki kullancılara kademeli olarak açılacak.
Şirket bu yenilik kapsamında yeni VR ve Oculus kullanıcılarının, Instagram ve Facebook hesabı oluşturması gerekliliğini ortadan kaldırıyor. Yine de Instagram ve Facebook kullanıcılarının Meta hesabı oluşturmak için Facebook ve Instagram hesaplarını kullanabileceğini belirtelim.

Oculus hesabıyla giriş yap seçeneği ise 1 Ocak 2023'e kadar geçerli olacak. Kullanıcılar Meta hesapları ve Meta Horizon Profilleri'ne geçiş yapsa da; geçmiş satın almalarını ve indirmelerini görebilecek.

Meta Horizon Profilinizi, Instagram ve Facebook ile ilişkilendirmeniz de mümkün. Böylece Metaverse deneyiminizi, geleneksel sosyal ağlarda da paylaşabiliyorsunuz.

Şirketin yaptığı en dikkat çekici değişiklik ise Oculus'taki arkadaşların Instagram benzeri bir model ile takipçilere dönüştürülmesi oluyor. Influencer pazarlama stratejilerinin kendisini sanal gerçeklik ortamında da göstermeye devam edeceğini söyleyebiliriz.

Bununla beraber Meta'da yeni gizlilik kontrollerini duyurdu. Herkese açık, Arkadaşlar ve Aile ve de Solo olmak üzere 3 farklı gizlilik ayarı bulunuyor. Meta Horizon Profilinizi gizli olarak kullanmanız da mümkün. Hatta 13 ve 17 yaş arası kullanıcıların profilleri ilk baştan itibaren gizli hesap olarak ayarlanıyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.