Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Metamask Cüzdanı Nasıl Oluşturulur?

  • Konbuyu başlatan elif tanriverdi
  • Başlangıç tarihi
E

elif tanriverdi

Misafir
DeFi’da işlem yapabilmeniz için yazılım cüzdanlarına ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu nedenle bu yazımızda yazılım cüzdanlarından birisi olan Metamask yazılım cüzdanını ele alacağız. Kendimiz için hesap açarken sizlerle de bu adımları paylaşıyor olacağız. Her zaman kontrolün sizde olduğunu lütfen unutmayın.
İlk olarak Metamask’ı kurmak için MetaMask Download adresine gidiyorsunuz.Metamask arayüzüne girdiğinizde sağ üst köşedeki “Download” seçeneğine tıklayarak hangi tarayıcıyı kullanıyorsanız onu seçiyorsunuz.Chrome’da işlem yapmayı tercih ettiğim için “Chrome” seçeneğini tıklayarak chrome web store sayfasına giderek “Add Chrome” butonuna basmanız uzantıyı eklemeniz için yeterli olacaktır.

Uzantı olarak ekledikten sonra “Get Started” butonuna basmanız gerekiyor.Bu sizi cüzdan oluşturma veya bir cüzdanınız varsa giriş yapacağınız sayfaya yönlendiriyor.Bu sayfada daha önce cüzdana sahipseniz sol taraftaki “Import Wallet” kısmından ilerliyorsunuz. Ancak biz bugün cüzdan oluşturacağımız için “Create a Wallet” butonuna basarak ilerleyeceğiz.Bu kısımda zorunlu “I Agree” dediğimiz sayfa açılıyor. MetaMask güvenliğimizi tehdit etmeyen verileri topladığını ve bunu kabul edersek cüzdan oluşturabileceğimizi ifade ediyor.Daha sonra 8 haneli şifrenizi belirlemeniz gerekiyor. Şifrenizi belirledikten sonra Metamask size 12 tane birbirinden farklı kelime veriyor.“CLICK HERE TO REVEAL SECRET WORDS”in altında bulunan kelimeleri ve sırasını asla ama asla kaybetmemelisiniz. Çünkü daha sonra cüzdanınıza girmeniz için gerekli kelimelerdir. Eğer kaybeder veya unutursanız cüzdanınıza asla giremezsiniz.Metamask’ın size verdiği 12 tane birbirinden farklı kelimeleri aynı sıra ile bu kutucuğa yazıp ve kelimeleri yedekledikten sonra;Tebrikler! “All Done” butonuna basarak Metamask cüzdanınız ile istediğiniz işlemi yapabilirsiniz.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Metamask Cüzdanı Nasıl Oluşturulur? yazısı ilk önce Kripto Blogu üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.