Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Meta, ofislere geri dönebilmek için çalışanlarının üç doz aşı yaptırmasını şart koşuyor

G

Gözde Ulukan

Misafir
Covid-19 pandemisi başladığı zaman birçoğumuz uzaktan çalışmaya geçti ve zamanla bu çalışma tarzı kalıcı hale geldi. Ancak birçok teknoloji devi zamanla ofislere geri dönme kararı aldı. Hatta son zamanlarda alınan bu kararlar da ertelenmek durumunda kaldı. Meta da mart ayında ofise dönmeyi planlıyor, ancak şirketin bu dönüşle ilgili bazı koşulları var. The Wall Street Journal'ın haberine göre Meta, çalışanlarının "güçlendirici doz", yani üçüncü doz aşıyı da yaptırmalarını zorunlu kılıyor.

Aslında Meta, çalışanlarının ofise dönebilmek için aşı olmaları gerektiğini daha önce söylemişti. Ancak şimdi ise 28 Mart sonrasında üçüncü dozun şart olduğu belirtiliyor. Şirket, çalışanlarından üç aşıyı da yaptırdığına dair kanıt istiyor.

Bu noktada tüm Meta çalışanlarının 28 Mart tarihinde ofise dönmek zorunda olmadığını da belirtmek gerek. Açıklanan bilgilere göre ofise geri dönmek isteyenler, aralık ayında açıklanan bir şirket politikasına göre dönüşlerini üç ila beş ay kadar erteleyebilecekler. Şirket ayrıca, çalışanlarının tam zamanlı olarak uzaktan çalışma talebinde bulunmasına izin veriyor. Meta sözcüsü, çalışanların ofise geri dönmek, dönüşlerini ertelemek veya tam zamanlı uzaktan çalışma talep etmek isteyip istemediklerine karar vermek için 14 Mart'a kadar zamanlarının olacağını söylüyor.

Ofise geri dönüşler konusunda diğer teknoloji şirketleri de farklı politikalar izliyor. Hatırlarsanız çalışanlarının ofise dönmesi gereken tarih süresiz olarak ertelenmişti. Apple'ın tüm çalışanlarına evden çalışma ihtiyaçları için kullanılabilecek 1000 dolar vereceği iddia edilmişti. Microsoft, belirsiz bir süre için dönüşleri erteledi ve Amazon, ekim ayında ofislere ne zaman döneceklerine bireysel ekiplerin karar vermesine izin vereceğini duyurdu.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.