Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Meta, NFT desteğini 100 ülkeye daha açtı, Coinbase ve Dapper entegrasyonunu duyurdu

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Mark Zuckerberg, yaptığı bir açıklama ile Meta'nın dijital koleksiyon özelliğini 100 ülkeye daha açtığını duyurdu. Bu güncelleme ile daha fazla içerik üretici, işletme ve kullanıcı, NFT'lerini Instagram hesaplarında sergileyebilecek.

Özellik, Afrika, Asya-pasifik, Ortadoğu ve Amerika kıtasındaki 100 ülkede kullanıcılara sunulacak.

Mark Zuckerberg announced we’re rolling out digital collectibles to 100 more countries. Now, more people, creators and businesses can showcase their #NFTs on @instagram.

We're also launching integrations with @CoinbaseWallet @hellodapper and support for @flow_blockchain.

— Meta Newsroom (@MetaNewsroom) August 4, 2022Şirket bu gelişmeye ek olarak Coinbase Wallet ve Dapper entegrasyonunu ve Flow desteğini duyurdu. Kullanıcılar, bu kapsamda Rainbow, MetaMask, Trust, Coinbase ve Dapper cüzdanlarıyla Meta'ya bağlanabilecek.

Ayrıca şirketin desteklediği blok zincirler Ethereum, Polygon ve Flow olarak güncellendi. Hatırlarsanız şirket, mayıs ayında yaptığı açıklamada Flow ve Solana blok zincirlerinin de destekleneceğini duyurmuştu. Flow blok zincirinin desteklenmesiyle, Solana'nın da kısa sürede desteklenen blok zincirler arasında yer alacağını söyleyebiliriz.

Instagram'da NFT paylaşımı için herhangi bir ücret ödenmeyeceğini de hatırlatmakta fayda var. Şirket, NFT'leri platforma taşıyarak hem topluluk odaklı bir yaklaşımla içerik üreticilerini güçlendirmek hem de avatarlar için giyim ve ürün mağazalarında kullanabileceği bir sistemin alt yapısını oluşturuyor.

Özellikle topluluk yaratımı tarafında Instagram'ın NFT'ye adım atmasının TikTok ile rekabetinde işe yarayacak mı? sorusunun cevabını daha önce de sizlerle paylaşmıştık. Son dönemde şirketin Instagram'a birbiri ardına yeni özellikler eklemesi kullanıcı tarafında olumsuz bir tepkiye yol açarken, Adam Mosseri, bu tepkileri şeffaf bir şekilde değerlendirmekten kaçınmadı. Meta'nın NFT desteğinde hızlı ve ısrarcı bir şekilde yol almasını, şirketin Metaverse vizyonuyla ilişkilendirmek mümkün.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.