Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto Meta, Merkeziyetsiz Sosyal Uygulamayı Kullanıcılarına Sunacak

  • Konbuyu başlatan Batuhan Dursun
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
B

Batuhan Dursun

Misafir
Meta, Merkeziyetsiz Sosyal Uygulamayı Kullanıcılarına Sunacak

Meta, verilerin açık olarak görüleceği bir platformu kullanıcılara sunmayı planlıyor.

Meta, son zamanlarda özellikle veri koruma ve gizlilik konularında birçok tartışmaya konu oldu. Bu kaygıların bazılarını gidermek amacıyla firma, kullanıcıların kendi bilgilerini daha fazla kontrol edebilmeyi ve merkezi platformların etkisini azaltmayı içeren merkeziyetsizlik fikrine odaklandı.

Edindiğimiz bilgilere göre, Mark Zuckerberg liderliğindeki şirketin, merkeziyetsiz bir metin tabanlı uygulama üzerinde çalıştığı öğrenildi.

Böylelikle verileri satması ile bilinen Meta, verilerin açık olarak sunan bir platformu kullanıcılara vermeyi planlıyor.

Meta, merkeziyetsiz bir sosyal uygulama üzerinde çalıştığını doğruladı.

Meta (eski adı ile Facebook), dünya üzerinde en büyük teknoloji ve reklam şirketlerinden birisidir.

Firmanın, yaptığı açıklamada yapılan işi merkeziyetsiz ağ olarak tanımlıyor:

”İçerik üreticileri ve tanınmış kişilerin ilgi alanlarıyla alakalı içeriklerini zamanında yer verebilecekleri ayrı bir alan için bir fırsat oluşturacağına inanıyoruz”

Websitemizden, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Kripto Bloğu telegram kanalımıza abone olmayı unutmayın.

Meta, Merkeziyetsiz Sosyal Uygulamayı Kullanıcılarına Sunacak yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 
Benzer konular Forum Tarih
B Elektronik Para 0 94

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.