Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Meta, haber bülteni ürünü Bulletin'i kapatıyor

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
Meta, geçtiğimiz yaz piyasaya sürülen haber bülteni Bulletin'i önümüzdeki yılın başlarında kapatmaya hazırlanıyor. Yalnızca davetli olarak yazarlara açık olan Bulletin, okuyucuların haber bültenlerine abone olmalarına izin veriyordu. Bulletin'e katkıda bulunan isimler arasında Malcolm Gladwell, Tan France, Mitch Albom ve Malala Yousafzai yer alıyordu. Platformda bazı içerikler ücretsiz olarak sunulsa da, yazarların Substack gibi bir platforma benzer şekilde haber bültenlerine abonelik satmalarına da izin veriliyordu.

Şirket, dün yaptığı açıklamada Bulletin'in içerik oluşturucular ve izleyicileri arasındaki ilişkiyi ve onları Facebook'ta topluluklarını oluşturma konusunda nasıl daha iyi destekleyebileceklerini öğrenmelerine olanak sağladığını; bu platform dışı ürün kapanacak olsa bile diğer içerik oluşturucuların platformdaki başarısını ve büyümesini desteklemeye devam edeceklerini belirtti.

Geçtiğimiz yılın haziran ayında hayata geçirilen Bulletin, okuyucularıyla doğrudan ilişki kurmak ve tüm gelirlerine aracısız sahip olmak isteyen bağımsız yazarları odağına alıyordu. Şimdi ise tüm Bulletin yazarları, 2023'ün başlarında platform kapanana kadar abonelik geliri kazanmaya devam edecek. Yazarlar ayrıca tüm abonelerinin e-posta adreslerine erişebilecek ve böylece haber bültenlerini farklı bir siteye taşımayı seçerlerse onları uyarabilecekler.

Geçtiğimiz hafta Meta CEO'su Mark Zuckerberg, şirketin işe alımları donduracağını, maliyetleri düşüreceğini ve şirket içindeki bazı grupları yeniden yapılandıracağını duyurmuştu. Bulletin ile ilgili gelişmeler de bundan sonra geldi. Ayrıca son dönemde diğer haber bülteni projeleri de bazı sıkıntılar yaşıyor. Örneğin; Substack, haziran ayında çalışanlarının yüzde 14'ünü işten çıkarmıştı. Sonuç olarak Meta'nın Bulletin'i kapatacağına dair bazı sinyaller halihazırda mevcuttu, şimdi bunun gerçekleşeceği resmileşmiş oldu.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.