Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Meta, çalışanlarını "zor zamanlar" için uyardı

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
Çatı şirket ismini Meta olarak değiştiren Facebook'un özellikle meta verse ve sanal gerçeklik alanında önemli çalışmalar yaptığını geçtiğimiz dönemlerde pek çok kez sizlere aktarmıştık. Bugün Meta tarafından çalışanlar ile paylaşılan bir bilgilendirme notuna göre şirket, zor günlere hazırlanıyor.

Meta CPO'su Chris Cox'ın imzası ile paylaşılan şirket içi bilgilendirme notu içinde 2022 yılının ikinci yarısının Meta için zor geçebileceği çalışanlara aktarıldı. Yılın ikinci yarısında şirketin büyüme hızının yavaşlayacağını belirten Cox, bu süreçte yönetimin kusursuz olması gerektiğini belirtti.

Ekiplerin yeni mühendis ve büyük miktarda yeni bütçe akışı beklememesi gerektiğini de paylaşan Cox, yılın ikinci yarısı için şirketin gelir anlamındaki en büyük sorununun reklam işini etkileyen gizlilik değişiklikleri olduğunu da sözlerine ekledi.

Instagram'ın en önemli özellikleri arasında yer alan Reels özelliğinden de bahseden Cox, Reels özelliğinden para kazanmaları için hızlı bir şekilde yeni yollar geliştirmeleri gerektiğini de paylaştı. Cox'a göre Meta'nın yatırım ve üzerinde çalışma yapması gereken alanlar ise metaverse ürünleri, mesajlaşma, Reels, para kazanma özellikleri ve yeni gizlilik gereksinimlerinin karşılaması.

Meta'nın zor zamanlara hazırlandığı ilk olarak geçtiğimiz aylarda karşımıza çıkmıştı. Meta, geçtiğimiz Mayıs ayında pek çok alan için işe alımları durdurduğunu açıklamıştı.

2022 yılı içinde 10 bin yeni mühendisi kadrosuna katmayı planlayan Meta, paylaşılan bilgilere göre bu yıl içinde 6 ila 7 bin arasında yeni mühendisi ekibine katacak. Son olarak Meta'nın hisselerinin son 5 ay içinde ciddi bir düşüş yaşadığını da ekleyelim.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.