Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Mercedes-Benz, ilk elektrikli araç DC şarj merkezlerini Atlanta, Çin ve Almanya'da açacak

  • Konbuyu başlatan Candeğer Muradoğlu
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
C

Candeğer Muradoğlu

Misafir
Mercedes-Benz, ilk DC hızlı şarj istasyonlarını Atlanta, Çin ve Almanya'da açmaya hazırlanıyor. Otomobil üreticisi 2023'ün dördüncü çeyreğinden itibaren dünya genelinde 2 bin şarj istasyonu açmayı planlıyor. 2030'a kadar Kuzey Amerika, Avrupa, Çin'de toplam 10 bin şarj ünitesi kurmayı hedefliyor. Bu arada DC'nin elektrik enerjisini araca doğrudan aktaran şarj türü olduğunu ve özellikle "hızlı şarj" olarak bilindiğini belirtmekte fayda var.

Mercedes, geçen ay elektrikli araç sahibi olmayı kolaylaştırmak amacıyla Kuzey Amerikalı müşterileri için Tesla'nın şarj tasarımını benimsedi. Otomobil üreticisi, 2024 yılından itibaren mevcut CCS (Birleşik Şarj Sistemi) portlarına sahip herhangi bir elektrikli araç için NACS adaptörü sunmayı planlıyor.

Bu adaptör, elektrikli araçların geniş Supercharging ağına erişmelerine olanak tanıyacak. Hatırlatmak gerekirse Supercharging ağı, Tesla'nın hızlı şarj istasyonları ağı olarak biliniyor. Dünya çapında birçok noktada bulunuyor. Mercedes, 2025'ten sonra Kuzey Amerika için NACS portunu taşıyan araçlar olarak üretecek.

Mercedes yeni şarj istasyonları inşa ederken, kullanacağı şarj noktası türünü inşa edilen bölgeye göre belirleyecek. Yani, hangi tip şarj noktasının kullanılacağı coğrafi konuma bağlı olarak değişebilecek. Mercedes, yeni istasyonlarında ne tür portların kullanılacağını açıklamadı.

Mercedes, şarj istasyonlarını konumlandırırken kullanıcıların erişimini ve deneyimini kolaylaştıracak noktaları tercih edeceğini ifade etti.

Mercedes-Benz, elektrik çağında otomobil endüstrisine yön veren şirketler arasında yer alıyor. Şirket, elektrikli araba sektöründe söz sahibi olmak için çeşitli proje ve yatırımlarla gündeme geliyor.

Otomobil üreticisinin elektrikli araç şarj istasyonu açma planları, elektrikli araç kullanımını daha kolay ve yaygın hale getirmeyi amaçlıyor. Bu, bir taraftan sürdürülebilir ulaşım ve yeşil enerji konularında önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.