Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Mercedes-Benz, araç içi deneyim için Unity ile iş birliğine gitti

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
AppLovin'in günümüzün en önemli oyun motorlarından biri olan Unity'i 20 milyar dolara satın almak istediğini kısa süre önce sizlere aktarmıştık. Bugün başka bir gelişme ile de karşımıza çıkan Unity, Mercedes-Benz ile önemli bir iş birliğine gittiğini duyurdu.

Unity ve Mercedes-Benz tarafından yapılan açıklamalara göre Mercedes-Benz araçlarında yer alacak olan MB.OS isimli işletim sisteminin bilgi eğlence ekranları gücünü Unity motorundan alacak. Hatırlatmak gerekirse Unity, Unreal Engine ile birlikte günümüzün en önemli oyun ve grafik motorları arasında yer alıyor.


Yapılan iş birliği çerçevesinde Mercedes tasarımcılarının Unity Industrial Collection kullanacaklarını da belirtelim. Mercedes, Unity'nin de desteği ile birlikte söz konusu teknolojiyi 3D navigasyon yazılımı, hava ve trafik durumunun aktarılması, sanal avatarlar ve artırılmış gerçeklik deneyimi geliştirmek için kullanacak. Mercedes ve Unity iş birliği ile birlikte geliştirilecek olan bilgi eğlence ekranının oldukça başarılı bir kullanıcı deneyimi sunması bekleniyor.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Mercedes CDO'su (Chief Design Officer) Gordon Wagener, müşterilerine bilgiye ihtiyaç duydukları şekilde ve ihtiyaç duydukları anda erişme olanağı sunmanın lüks bir araç içi deneyimin en önemli noktalarından biri olduğunu paylaştı.

Son olarak Unity ve Mercedes iş birliği ile geliştirilecek olan işletim sistemine sahip olan Mercedes modellerinin 2024 yılında satışa sunulacaklarını da paylaşalım.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.