Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Meditasyon uygulaması Tripp, metaverse'e odaklanmak için 11.2 milyon dolar yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
Meditasyon için sanal ve artırılmış gerçeklikten faydalanan Tripp, Bitkraft Ventures, Amazon Alexa Fund, Qualcomm, HTC, Niantic ve Mayfield'in katıldığı yatırım turunda 11.2 milyon dolar yatırım aldı. Şirket, aldığı yatırımı metaverse evrenine genişlemek için kullanacağını açıkladı. Girişim, yatırımla birlikte sanal ve artırılmış gerçeklik platformlarını geliştireceğini de belirtti.

Tripp ile ilgili tek gelişme aldığı yatırım da değil. Platform, BeardedEye'ın Eden'ını da satın aldığını duyurdu. Bu satın alma ile kullanıcıların Tripp deneyimlerini daha fazla kişiselleştirmeleri, dijital gerçeklikleri keşfetmeleri ve diğer insanlarla tanışmalarına olanak sağlamak hedefleniyor. Eden, insanların etkileşime girebildiği sanal gerçeklik oyunu. Bu satın alma Tripp'in metaverse evrenine adım atmasını da sağlayacak. Kısacası Tripp, Eden ile metaverse'te kişilere meditasyon imkanı tanıyacak.

2017 yılında Nanea Reeves ve Zachary Norman tarafından kurulan Tripp, zihinsel ve duygusal esenliği ele almak için tasarlanmış bir platform. Tripp, bilimsel araştırmaya dayalı ve sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik ve mobil cihazlar aracılığıyla sunulan gelişmiş dijital ürünler yaratıyor. Platform, şu anda dünya çapında bireysel kullanıcılara, büyük şirketlere ve hastanelere/kliniklere sağlıklı yaşam çözümleri sunuyor. Tripp'in dijital destek araçları, kullanıcıların meditatif deneyimler yoluyla zihinsel sağlıklarının kontrolünü ele geçirmelerine yardımcı oluyor.

Tripp'in kurucusu ve CEO'su Nanea Reeves yaptığı açıklamada, Eden'ı satın alarak, bilinçli bir metaverse inşa etmeye, dijital gerçekliklerde dönüştürücü deneyimler için güvenli bir alan oluşturmaya ve aynı zamanda yaratıcıları misyonlarına katılmaya teşvik etmeye bir adım daha yaklaştıklarını söyledi. Söz konusu satın alma, kullanıcıların dünyanın her yerinden kullanıcılarla bağlantı kurarken dijital sanat eserlerini ve ses manzaralarını keşfetmelerini sağlayacak.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.