Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Mastercard, Metaverse ve NFT odaklı 15 farklı ticari marka başvurusu yaptı

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Küresel ödeme şirketi Mastercard, Metaverse'e adım atmaya hazırlanıyor. Mastercard, 15 farklı ticari marka başvurusunda bulundu. 4 Nisan tarihinde ABD Patent ve Marka Tescili ofisine yaptığı başvuruda sanal, kripto ve finansal ürün ve servislere dair dosyalar yer alıyordu.

Ticari marka alanında çalışan avukat Michael Kondoudis'in paylaştığı tweete göre, Mastercard şirket ismi için başvurmanın yanı sıra logosundaki daireler ve "Priceless" (paha biçilemez) sloganı için de ticari marka başvurusunda bulundu.

Kondoudis'in yaptığı açıklamalara göre, şirketin yaptığı başvurular, Mastercard markasının Metaverse'e giriş yapmak için adım attığını gösteriyor. Şirket, ticari marka başvurusu ile Mastercard'ın sanal ekonomiyi domine etmesini sağlayacak.

Mastercard has filed 15 trademark applications for
▶️MASTERCARD
▶️PRICELESS
▶️Its Circles Logo

Indicating plans for
✅NFT backed media
✅Payment processing in the Metaverse
✅Marketplaces for digital goods + NFTs
✅E-commerce transactions in the Metaverse#NFT #Metaverse #Web3 pic.twitter.com/IlamOZ6OLZ

— Mike Kondoudis (@KondoudisLaw) April 8, 2022Mastercard'ın başvuruları arasında NFT destekli mulitmedya, dijital ürünler için pazar yerleri, Metaverse'de kart ve ödeme işlemleri, işletmelerin ticari işlemleri için e-ticaret yazılımları yer alıyor.

Mike Kondoudis geçtiğimiz ay American Express'in 7 farklı ticari marka başvurusunda bulunduğunu açıklamıştı. Görünen o ki, blockchain tabanlı olsun ya da olmasın Metaverse gelenesel bankacılık ve ödeme sistemlerinin de ilgi odağı olmuş durumda.

AMERICAN EXPRESS has filed 7 trademark applications for its logos and
▶️AMERICAN EXPRESS
▶️AMEX
▶️CENTURION
▶️SHOP SMALL
▶️MEMBERSHIP REWARDS

Indicating plans to offer
✅NFT backed multimedia
✅Cryptocurrency services
✅Virtual banking + exchange services#NFTs #Metaverse #web3 pic.twitter.com/g06qSTUDYH

— Mike Kondoudis (@KondoudisLaw) March 15, 2022Ancak bunun ötesinde pek çok markanın Metaverse'de yer almak için geçtiğimiz aylarda adım attığını hatırlatalım. McDonalds 10 ticari marka başvurusunda bulunarak McDonald’s restoranları ve McCafé'yi Metaverse taşımaya karar vermişti. Walmart ise sanal ürün satışı için marka tescili başvurusunda bulundu. ABD Patent ve Marka Ofisi'nin paylaştığı bilgilere göre başvurular 30 Aralık'ta gerçekleşti. Toplamda 7 farklı marka tescili başvurusu yapıldı.

Finbold'un paylaştığı verilere göre, NFT odaklı ticari marka başvurusu sayısı 2021'de 2020'ye kıyasla 3'ten 1263'e yükseldi. Bu da başvuruların 421 kat arttığını gösteriyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.