Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Mastercard Ağı Banka ve Satıcılara Kripto Para Hizmeti Sunacak!

E

elif tanriverdi

Misafir
Amerika’da Mastercard ödeme ağını kullanan banka ve satıcılar; kripto para teknolojisini kendi altyapılarına entegre edebilecekler.

Yapılan basın açıklamasına göre Mastercard ağını kullanan finans kurumları, müşterilerinin kripto para al-sat ve tutması için gerekli altyapıyı sağlayabilecekler.

CNBC tarafından şirketin dijital ortaklıklardan sorumlu başkan yardımcısı Sherri Haymond’a atfedilen açıklamaya göre bankalar bu entegrasyonu kripto para borsalarına müşteri kaybetmemek için kullanabilecek.

Mastercard ağını kullanan restoran veya diğer işletmeler, sadakat programını kullanarak kripto paralara yer verebilecek. Yani müşteriler bu işletmelerde kripto paralarını kullanarak harcama yapabilecek ve bonus puan kazanabilecek.

Kaynak : Kripto Blogu
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.