Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi M4 çipli iPad Pro modellerinin özellikleri ve Türkiye fiyatı

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Apple'ın iPad'e özel düzenlediği "Let Loose" etkinliği bugün Türkiye saatiyle 17:00'de gerçekleşti. Apple'ın etkinliğinin yıldızı, ilk büyük form faktörlü OLED ekranlara sahip iPad Pro modelleri oldu. OLED ekran teknolojisi daha derin siyahlar, daha iyi kontrast, hareketli içeriklerde daha canlı renkler ve daha iyi güç verimliliği getiriyor. Apple'ın daha yüksek parlaklık, daha uzun pil ömrü, 120Hz ProMotion yenileme hızları ve OLED teknolojisi için uzun bir kullanım ömrü ile piyasadaki en iyi OLED panelleri kullanıldı. Yeni iPad Pro'da iki oled panelinin kullanıldığı Tandem OLED teknolojisi 1000 nite destek sağlıyor. Ayrıca iPad Pro'nun Ultra Retina XDR'ı ile HDR içerikler daha canlı görünecek. iPad Pro'nun nano-texture ekran seçeneğiyle kullanıcılara sunulacağını da belirtelim.

iPad Pro modellerinin özellikleri​


iPad Pro modelleri 11,1 inç ve 13 inç boyutları ile kullanıcılarla buluşuyor. Her iki model de inceltilmiş çerçeveleri sayesinde daha ince bir yapıyla karşımıza çıkıyor. 11.1 inç iPad Pro'nun 5.9 mm'den 5 mm kalınlığa, 13 inç modelin ise 6.4 mm'den 5.1 mm kalınlığa düştüğünü görüyoruz.

Bunlara ek olarak iPad Pro modellerinde M4 silikon çip kullanıldı. M4 çip, önceki iPad serilerinde bulunan M2 çipe kıyasla yüzde 50 daha hızlı CPU ile öne çıkıyor. Ayrıca M4, M2'ye kıyasla 4 kat daha hızlı GPU'ya sahip. Bunlara ek olarak M4'ün NPU'su saniyede 38 trilyon operasyon (ops/sec)gerçekleştirebiliyor. Bu da M4'ü yapay zeka görevleri için ideal bir konuma yerleştiriyor.

Yeni iPad Pro serisi 12 MP ön ve arka kameraya sahip. Lidar tarayıcı ve adaptive true tone flaş'a sahip olan kamera, yapay zeka destekli belge tarama gibi görevler için birebir.

iPAd Pro ile serisi ile birlikte yeni nesil Magic Keybord ve Apple Pencil tanıtıldı. Yeni Magic Keyboard yeni bir fonksiyon çubuğuna ve haptik özellikleriyle dikkat çeken touchpad'e kavuştu. Apple Pencil'e eklenen yeni sıkma fonksiyonu sayesinde ise uygulamalarda yeni kısayollara erişebilecek ve haptik geri bildirim gibi yeni özelliklerin kapılarını aralayabileceksiniz.

iPad Pro modellerinin Türkiye fiyatı​


iPad pro 11 inç 999 dolar, iPad Pro 13 inç 1299 dolar fiyat etiketi ile kullanıcıların ilgisine sunuluyor. Türkiye'deki kullanıcılar için iPad pro 11 inç başlangıç fiyatı 45 bin 999 TL, iPad Pro 13 inç başlangıç fiyatı 59 bin 999 TL olarak belirlendi.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.