Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto Luna Vakfı’nın Varlıklarını Dondurmak İçin Güney Kore Polisi Harekete Geçti

  • Konbuyu başlatan Aylin Canel
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
A

Aylin Canel

Misafir
Luna Vakfı-nın Varlıklarını Dondurmak İçin Güney Kore Polisi Harekete Geçti

Güney Kore polisi, zimmete para geçirme şüphesi sonrası Luna Vakfı’nın varlıklarını dondurmak için harekete geçti.

Yerel basının haberine göre; Seul Polis Teşkilatı, bazı borsalardan Luna Vakfı’nın para çekme işlemlerini engellemelerini talep etti. Haberde, borsaların bu talebi yerine getirmekle yükümlü olmadıkları, nu sebeple talep doğrultusunda hareket edip etmeyecekleri bilinmiyor. Haberde ayrıca polisin, Luna Vakfı içerisinde zimmete geçirilmiş fonlar olduğuna dair ipuçlarına ulaştıktan sonra duruma müdahale etme kararı aldığı kaydediliyor.

Terra olayının yankıları, hem LUNA hem de UST fiyatında görülen büyük çöküşten haftalar sonra bile devam ediyor. Özellikle Terra’nın kurucusu Do Kwon’un ülkesi Güney Kore’de sayıları on binleri bulan çok sayıda mağdur olduğu belirtiliyor. Yerel kaynaklar, ülkede yaklaşık 200 bin UST ve LUNA yatırımcısı bulunduğunu yazmıştı.
Devlet yetkilileri ve Upbit, Bithumb, Coinone, Korbit ve Gopax olmak üzere en büyük beş kripto para borsasının temsilcileri, Terra olayı hakkında toplanacak. Yetkililerin borsalardan üst düzey bir yatırımcı koruma politikasını hayata geçirmelerini isteyecekleri ifade ediliyor.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Luna Vakfı’nın Varlıklarını Dondurmak İçin Güney Kore Polisi Harekete Geçti yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.