Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Litecoin Kurucusu Lee, Sahte Walmart Haberine Açıklama Yaptı!

E

elif tanriverdi

Misafir
Litecoin’in kurucusu Charlie Lee, dün ortaya çıkan Litecoin’in onaylı Twitter hesabından paylaşılan Walmart’ın Litecoin ödemelerini kabul edeceği haberine ilişkin açıklama yaptı.

Lee, Bloomberg TV’ye yaptığı açıklamada; “Twitter’ın ne kadar önemli olduğunu anladık. Şu andan itibaren tweet atmadan önce gereken kontrolleri yapacağız.” dedi. Ayrıca Lee, sadece 20 hatta daha az LTC’si olduğunu, bu nedenle ortada sahte duyuru yapmasına teşvik edici bir şey olmadığını söyledi. Yaşananları, talihsiz bir olay olarak niteleyen Litecoin kurucusu; “Sahte haberleri tweet’lememeye çalışıyoruz, bu kez gerçekten çuvalladık.” şeklinde açıklamada bulundu.

Litecoin başta olmak üzere kripto paralar; daha sonra sahte olduğu anlaşılan Walmart haberinin etkisi ile hızlı yükseliş yaşadı. Litecoin, 170 dolarlardan 240 doları görürken Bitcoin 44 bin dolardan 47 bin dolara yükseldi. Sonra yaşanan sert satışlar nedeniyle; Bitcoin 43 bin 400 dolara, LTC de yine 170 dolara geriledi.

Öte yandan haberin yayılmaya başladığı Global News Wire’ın yaptığı açıklamada yetkililerle kapsamlı bir soruşturma yürütüleceği; doğrulama adımlarının geliştirildiği belirtildi. Global News Wire, “Bu daha önce hiç meydana gelmeyen istisnai bir olay.” dedi.

Kaynak : Kripto Blogu
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.