Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi LinkedIn, TikTok benzeri kısa video özelliğini test ediyor

  • Konbuyu başlatan Candeğer Muradoğlu
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
C

Candeğer Muradoğlu

Misafir
Profesyonel iş ağı oluşturma platformu LinkedIn'in kullanıcılarının uygulama içinde daha fazla vakit geçirmeleri için bulmaca tabanlı oyunlar sunmaya hazırlandığını daha önce aktarmıştık. Platform şimdi de yeni bir haber ile daha gündeme geldi.

LinkedIn kullanıcıların kısa video içeriklerin talebini göz önünde bulundurarak platformunda yeni bir özellik test etmeye başladı. Şirketin yaptığı açıklamaya göre, bu özellik TikTok'a benzer bir kısa video akışı sunacak ve kullanıcıların kariyerleriyle ilgili deneyimlerini, tavsiyelerini ve fikirlerini paylaşmalarına imkan tanıyacak.

Yeni özellik, LinkedIn'in geleneksel profesyonel içeriklerine bir ek olacak. Kullanıcıların daha hızlı ve etkileşimli bir şekilde içerik üretmelerine olanak sağlayacak. Kullanıcılar, kısa videolar aracılığıyla iş arama ipuçları, mülakat deneyimleri, kariyer tavsiyeleri ve profesyonel gelişim hakkında bilgi edinebilecekler.

LinkedIn'in bu hamlesi, TikTok'un artan popülaritesini ve kısa video formatının iş dünyasında da etkili olabileceğini gösteriyor. Platform, kullanıcılarını daha fazla etkileşime teşvik etmek ve çeşitli kariyer odaklı içerikler sunarak daha çekici hale gelmek amacıyla bu yeni özelliği test ediyor.

Henüz özelliğin genel kullanıma sunulup sunulmayacağına dair kesin bir tarih verilmemiş olsa da LinkedIn'in kullanıcılarına daha fazla içerik üretme ve paylaşma fırsatı sunmaya yönelik bu adım, platformun gelecekteki büyüme stratejisinin bir parçası olarak değerlendiriliyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.